Microsoft, Xbox Oyunlarını iOS App Store’a Getirmek İstiyor

blank
Microsoft, Xbox Oyunlarını iOS App Store'a Getirmek İstiyor

İçerik: Microsoft, Xbox Oyunlarını iOS App Store’a Getirmek İstiyor

Microsoft, Xbox Oyunlarını iOS App Store’a Getiremiyor:

Epic Games ve Apple, Microsoft’un Xbox oyunlarının App Store’dan nasıl erişilebilir hale getirileceğine dair çözümler bulmaya nasıl çalıştığını açıkladı. Apple, Microsoft ve Google gibi şirketlerin oyunlarını iOS’ta kullanıma sunabilmeleri için geçen yıl yönergelerini revize etti. Bununla birlikte, bunu ancak her oyunu kullanıcıların indirebileceği bir uygulama olarak yayınlayarak yapabilecekler. Microsoft daha önce, kullanıcıları yüzlerce oyun uygulamasını indirmeye zorlamanın “kötü bir fikir” olduğunu söylemişti, ancak Apple’ın teklifini kabul etmesi durumunda bunu yapacağını açıkladı.

The Verge tarafından görülen özel e-postalara göre, Xbox iş geliştirme başkanı Lori Wright, Apple için Microsoft’un bir kullanıcının tüm depolama alanını işgal etmeden iOS mağazasına bireysel oyun uygulamaları koymasına izin verecek bir teklif sundu. Wright, Apple’dan Microsoft’tan akış teknolojisini yalnızca Gaming Pass uygulamasına yerleştirmesine izin vermesini istedi. Bu, şirkete, akış teknolojisinin her birine dahil edilmesi durumunda olacağı 150 MB yerine oyun uygulamalarını 30 MB boyutunda hale getirmenin bir yolunu bulacak.

Oyunlar, cihazın işlem gücünü kullanmak yerine Xbox One ve Xbox Series X işlemciler tarafından desteklenen uzak sunuculardan yayın yapacak. Wright, görünüşe göre Apple’ı ikna etmek amacıyla Xbox’a özel oyunları iOS kullanıcıları için kullanılabilir hale getirmeyi teklif etti. Bir e-postada, “Bu, iOS kullanıcılarının Game Pass oyunlarına ek olarak bu özel AAA oyunlarına erişmeleri için inanılmaz derecede heyecan verici bir fırsat olurdu” diye yazdı.

Microsoft, The Verge’e Apple’ın çözümünü reddettiğini ve şirketin akış teknolojisini her oyun uygulamasına dahil etmesini istediğini açıkladı. Apple’a gelince, yayına Microsoft’un önerisinin App Store İnceleme Yönergelerine uymadığını, “özellikle bir uygulama içindeki ek özelliklerin veya işlevlerin kilidini açmak için uygulama içi satın alma kullanma gereksinimi” olduğunu söyledi. Microsoft, uygulama içi satın alımların Apple’ın reddini etkilediğini reddetti.

Sonunda Microsoft, geliştirme odağını değiştirdi ve iOS kullanıcılarına Safari aracılığıyla xCloud’a erişim sağladı. Xbox Cloud Gaming CVP’si Kareem Choudhry, The Verge’e, şirketin “[oyunlarının] App Store’a girmesine izin verecek uygun çözümler aramaya devam edeceğini” söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Xbox Oyunlarını iOS App Store’a Getirmek İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör