100 Adet Hidrojen Yakıtlı Toyota Mirai Taksi Yola Çıkıyor

blank
100 Adet Hidrojen Yakıtlı Toyota Mirai Taksi Yola Çıkıyor

İçerik: 100 Adet Hidrojen Yakıtlı Toyota Mirai Taksi Yola Çıkıyor

100 Adet Hidrojen Yakıtlı Toyota Mirai Yola Çıkıyor:

Toyota ve taksi servisi DRIVR işbirliğiyle Danimarka’nın Kopenhag kentinde 100 hidrojenli taksi yollara çıktı. Toyota’nın Mirai modeli, Danimarka hükümetinin 2025’den itibaren hiçbir yeni taksinin CO2 emisyonuna sahip olmayacağı ve 2030’dan itibaren tüm taksilerin sıfır emisyona sahip olacağı kararıyla ideal çözüm olarak öne çıkıyor.

Toyota ve DRIVR, daha yeşil bir ulaşım endüstrisi için Kopenhag yollarında 100 Mirai’yi piyasaya sürdü. Akıllı telefon uygulamasına dayalı taksi hizmeti DRIVR, filosuna 100 Mirai daha ekleyerek çevre dostu ulaşım yolunda önemli bir adım daha attı. Bilindiği gibi dünyanın ilk seri üretim hidrojen yakıt hücreli arabası olan Mirai, kullanım sırasında egzozundan sadece su salıyor.

Özellikle büyük şehirlerde her gün çok fazla kilometre yapan taksiler, çevre dostu ulaşımın kilit noktalarından biri olarak gösteriliyor. Sıfır emisyonlu Mirai ise yüksek menzili ile şehirlerde hidrojen altyapısının oluşturulmasına katkı sağlıyor.

Toyota, sıfır emisyona giden yolda hidrojene dayalı bir toplum yaratmak için hidrojenin kullanımlarını ve avantajlarını sergilemeye devam ediyor. Mirai ise artan menzili ve kolay dolumunun yanı sıra güvenli ve konforlu sürüşü ile sıfır emisyonlu elektrikli mobilite alanında öne çıkıyor. Bu yeni projelerle Avrupa’da ulaşıma yönelik hidrojen çözümlerinin artırılması ve dolum istasyonlarının genişletilmesi hedefleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: 100 Adet Hidrojen Yakıtlı Toyota Mirai Taksi Yola Çıkıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör