Türkiye’den Çıkan İlk Omicron Vakası Tespit Edildi

blank
Türkiye'den Çıkan İlk Omicron Vakası Tespit Edildi

İçerik: Türkiye’den Çıkan İlk Omicron Vakası Tespit Edildi

Türkiye’de İlk Omicron Vakası Tespit Edildi:

Tunuslu sağlık yetkilileri, ülkedeki ilk Omicron varyantının Kongolu bir kişide görüldüğünü duyurdu. Bu kişinin İstanbul Havalimanı’ndan ülkeye uçtuğu belirtildi.

Kuzey Afrika ülkesi Tunus, Güney Afrika Cumhuriyeti üzerinden yayıldığı düşünülen Omicron varyantının ilk vakasının Türkiye’den ülkeye seyahat eden bir yolcuda görüldüğünü duyurdu. Tunus’un Covid-19 kurulundan Dr. Hachemi Louzer, İstanbul Havalimanı’ndan Tunus’a giden Kongolu bir yolcuda ülkedeki ilk Omicron vakasının tespit edildiğini duyurdu.

23 yaşındaki Demokratik Kongo Cumhuriyeti vatandaşının Cuma günü İstanbul’dan uçtuğu Tunus Uluslararası Havalimanı’nda yapılan testte pozitif çıktığı, Pasteur’de yapılan incelemelerde Omicron varyantı tespit edildiği belirtildi. Halk Sağlığı Enstitüsü. Louzer, kardeşi de dahil olmak üzere bu kişiyle seyahat eden yolcuların negatif olmasına rağmen karantinaya alındığını söyledi.

Tunus sağlık otoriteleri, ilk kez Botsvana’da görülen ve Güney Afrika’ya seyahat eden insanlardan dünyaya yayılan Omicron varyantı nedeniyle bazı seyahat kısıtlamaları getirmişti. Korona virüs salgını nedeniyle siyasi çalkantılara da sahne olan ülkede aşı son iki ayda hızlanmıştı. Tunus’ta bugüne kadar 25 kişi Covid’den öldü.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Türkiye’den Çıkan İlk Omicron Vakası Tespit Edildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacılarının ABD Gıda …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör