Xiaomi, Elektrikli Araba Fabrikası Kuruyor

blank
Xiaomi, Elektrikli Araba Fabrikası Kuruyor

İçerik: Xiaomi, Elektrikli Araba Fabrikası Kuruyor

Xiaomi, Elektrikli Araba Fabrikası Kuruyor:

Xiaomi grup başkanı Lei Jun, elektrikli otomobil duyurusunu bugün şirketin yatırımcı günü etkinliğinde yaptı.

İlginç bir şekilde Lei, akıllı telefonlar, akıllı ev ve akıllı ofis ürünleri üreten Xiaomi’nin elektrikli araç geçişine katılmaması durumunda, bunun “ortadan kaldırılacağını” söyledi, çünkü “elektrikli arabalar artık mekanik bir endüstriden bir endüstriye dönüştü.

Şirket zaten elektrikli bisiklet ve moped yapıyor.

Xiaomi’nin elektrikli otomobil işine ilk yatırımı 1,54 milyar dolar olacak ve önümüzdeki on yılda 10 milyar dolarlık bir yatırım bekleniyor.

Xiaomi, Pekin’de yıllık 300 araç üretim kapasiteli bir elektrikli otomobil fabrikası kuracağını duyurdu. Fabrika inşaatı iki aşamada gerçekleştirilecek ve şirketin otomobil ünitesinin satış ve araştırma ofisi de burada yer alacak.

Xiaomi, Mart ayında yeni elektrikli otomobil yan kuruluşuna 10 yılda 10 milyar dolar yatırım yapma sözü verdi. Şirketin elektrikli otomobil yan kuruluşu için başvuru prosedürü Ağustos ayında tamamlandı.

Apple ve Foxconn gibi şirketler de artan iklim değişikliği endişelerinin elektrikli araç talebini körükleyeceği beklentisiyle elektrikli araç üreteceklerini açıkladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi, Elektrikli Araba Fabrikası Kuruyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör