Apple, 3 Trilyon Dolar Market Değerine Ulaştı

blank
Apple, 3 Trilyon Dolar Market Değerine Ulaştı

İçerik: Apple, 3 Trilyon Dolar Market Değerine Ulaştı

Apple, 3 Trilyon Dolar Market Değerine Ulaştı:

Apple’ın piyasa değeri, geçtiğimiz on yılda onu dünyanın en değerli şirketi haline getiren çarpıcı bir koşunun ardından Pazartesi günü 3 trilyon dolarlık sınırın biraz altında kaldı.

Şirketin hisseleri Pazartesi günü yüzde 2’nin biraz üzerinde düşerek 175,74 dolardan kapandı ve 3 trilyon dolarlık bir piyasa değeri kaydetmek için gereken 182,86 dolarlık fiyata yaklaştıklarını gören daha önceki kazançlarını tersine çevirdi. Apple’ın hissesi geçen hafta yaklaşık yüzde 11 yükseldi ve yatırımcılar, floş tüketicilerin iPhone, MacBook ve Apple TV ve Apple Music gibi hizmetler için en yüksek doları ödemeye devam edeceğinden emin olduklarından, bugüne kadarki yüzde 30’dan fazla kazancını artırdı.

İPhone üreticisinin 2 trilyon dolardan 3 trilyon dolara yakın piyasa değerine yürüyüşü, pandemi sırasında teknolojiye büyük ölçüde güvenen insanlardan ve işletmelerden yararlanan Google-parent Alphabet ve Amazon.com gibi bir grup mega cap teknoloji şirketine liderlik ettiği için 16 ay sürdü. Karşılaştırıldığında, Apple’ın 1 trilyon dolardan 2 trilyon dolara geçişi iki yıl sürdü.

Frank Capital portföy yöneticisi Brian Frank, “Şu anda pazardaki en zengin şirketlerden biri, bu da ABD teknolojisinin dünyadaki hakimiyetini ve yatırımcıların Apple’ın elinde kalacağından ne kadar emin olduklarını gösteriyor” dedi. Apple’daki uzun süredir devam eden pozisyonunu 2019’da hisse senedinin değerlemesi yükselirken sattı.

“Hisse senedi, olası her iyi sonucu fiyatlamış gibi görünüyor.” Synovus’ta kıdemli portföy yöneticisi Daniel Morgan, yatırımcıların beklediği yeni gelir hatları arasında olası bir Apple Car’ın yanı sıra, uygulamalar ve TV gibi hizmet kategorilerindeki büyümenin hala şirketin iPhone satışlarından elde edilen gelirlerinin yüzde 65’inin oldukça altında kalan büyüme olduğunu söyledi. Güven şirketi.

3 trilyon dolarlık dönüm noktasını gölgede bırakmak, Steve Jobs’un 2011’de istifa etmesinin ardından devralan ve şirketin yeni ürünlere ve pazarlara açılımını denetleyen İcra Kurulu Başkanı Tim Cook’un üst sınırına bir tüy daha ekleyecek. OANDA analisti Edward Moya, “Tim Cook, Apple’ın hisse fiyatını yüzde 1.400’ün üzerine çıkararak son on yılda harika bir iş çıkardı” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, 3 Trilyon Dolar Market Değerine Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör