Oppo Air Glass, Piyasaya Sürülmeye Hazırlanıyor

blank
Oppo Air Glass, Piyasaya Sürülmeye Hazırlanıyor

İçerik: Oppo Air Glass, Piyasaya Sürülmeye Hazırlanıyor

Oppo Air Glass, Piyasaya Sürülmeye Hazırlanıyor:

Enterprise Edition 2’nin 2020’nin başlarında daha geniş kullanıma sunulmasından bu yana Google Glass’da fazla güncelleme olmadı, ancak Oppo, Çin dışında da kendine özel bir pazar başlatmanın yollarını arıyor. Geçen yılki Oppo AR Glass konseptinin ardından, yeni Oppo Air Glass, henüz açıklanmayan bir fiyatla 2022’nin ilk çeyreğinde Çinli tüketicilere sunulacak.

Yeni akıllı gözlük iki parça halinde gelecek: bu parçalar ayrılabilir bir monokl dalga kılavuzu cihazı (siyah veya beyaz) ve gümüş yarım çerçeve veya siyah tam çerçeve olacak. Ancak size kötü bir haberimiz var, 30 gramlık bu cihazı kendi gözlüğünüze takamayacaksınız.

blank

Google Glass’a çok benzeyen Oppo Air Glass, navigasyon, çeviri, teleprompter, takvim, hava durumu, fitness takibi ve daha fazlası gibi kullanım durumları için basit bilgiler sunmak üzere tasarlanmıştır. Oppo, paketi taşınabilir ancak pratik ve erişilebilir tutan bu “destekli gerçeklik” olarak adlandırıyor. Bu, kabaca tek bir kahve çekirdeği boyutunda gelen ve daha büyük bir dalga kılavuzu ekranına parlak 640 x 480 görüntü yansıtmak için bir Mikro LED çipi barındıran, güç açısından verimli bir “Spark Mikro Projektör” kullanılarak elde ediliyor. Oppo Air Glass’ın donanımsal özellikleri Google Glass’ınkinden bir hayli fazla olacak.

blank

Oppo Air Glass, en yeni Fossil ve TicWatch akıllı saatlerinin bazılarının içindeki çipe benzeyen Qualcomm Snapdragon Wear 4100 tarafından çalıştırılıyor. Bir Oppo telefonla (ColorOS 11 veya üstü ile) veya bir Oppo Watch ile eşleştirildikten sonra, Air Glass’ın ince dokunmatik çubuğuna dokunarak veya sadece başınızı sallayarak ve ardından tekrar dokunarak veya başınızı sallayarak bildirimleri açıp kapatabilirsiniz. Uygulamalar arasında geçiş yapmak için dokunmatik çubuğu kaydırmanız yeterlidir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Oppo Air Glass, Piyasaya Sürülmeye Hazırlanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör