Rihanna Avatarı, Metaverse Evrenine Geliyor

blank
Rihanna Avatarı, Metaverse Evrenine Geliyor

İçerik: Rihanna Avatarı, Metaverse Evrenine Geliyor

Rihanna Avatarı, Metaverse Evrenine Geliyor:

Universal Music Group, vagonunu metaverse trenine daha sıkı bağlıyor. Plak şirketi, sanal dünyalarda kullanılmak üzere sanatçılarının dijital versiyonlarının yanı sıra değiştirilemez token (NFT) kıyafetleri ve aksesuarları oluşturmak için avatar şirketi Genies ile işbirliği yaptı.

Buradaki fikir, Universal sanatçılarına metaverse için resmi sanal kimlikler veriyor. Justin Bieber ve Shawn Mendes de dahil olmak üzere kadrodan bazıları, Genies’ten avatar yapmalarını istemişti. Şimdi, plan Rihanna, Migos ve arkadaşlarının bu faksları çeşitli metaversiyonlara alabilmesi veya avatarları sosyal platformlarda kullanabilmesi olacak. Önümüzdeki aylarda, Genies tarafından işletilen bir NFT pazarı aracılığıyla, hayranlar avatarlar için sanal ürünler alıp satabilecekler.

Bu, Universal Music Group’un metaverse’e ilk girişimi değil. Geçen ay, Gorillaz’a benzeyen Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonundan dört karakterden oluşan sanal bir grup Metaverse’e katılmıştı.

Diğer önde gelen markalar, kendi NFT’leri üzerinde çalışıyor gibi görünen Adidas ve Roblox içinde sanal bir oyun alanı ve dijital ürünler için bir mağaza inşa eden Nike de dahil olmak üzere metaverse’de alanlar yaratmak istiyor. Bu platform, oyun alanındaki (Fortnite dahil) diğer şirketlerin ve markaların metaverse’e girmesinin önünü açmaya yardımcı olan birkaç platformdan biri olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Rihanna Avatarı, Metaverse Evrenine Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör