Rolls-Royce Elektrikli Uçak 3 Rekor Kırdı

blank
Rolls-Royce Elektrikli Uçak 3 Rekor Kırdı

İçerik: Rolls-Royce Elektrikli Uçak 3 Rekor Kırdı

Rolls-Royce Elektrikli Uçak 3 Rekor Kırdı:

Rolls-Royce, Spirit of Innovation uçağının dünyadaki en hızlı tamamen elektrikli uçak olabileceğine inanıyor. Firma, uçağın deneysel test uçuşunda 387,4 mph (623 km/s) maksimum hıza ulaştığını söyledi.

Rolls-Royce, üç farklı kategoride yeni Dünya Rekorları kırdığına inanıyor. Sonuçlar, doğrulama için Dünya Hava Sporları Federasyonu’na gönderildi.

Test uçuşları 16 Kasım’da Wiltshire’daki Boscombe Down test sahasında gerçekleştirildi. En yüksek hız, test pilotu ve uçuş operasyonları direktörü Phill O’Dell tarafından elde edildi. O’Dell, “Bu, kariyerimin en önemli noktası ve tüm ekip için inanılmaz bir başarı” dedi.

Rolls-Royce bugün, Spirit of Innovation’ın Siemens eAircraft ile çalışan Extra 213.04 LE Aerobatic uçağının 2017 rekorundan 330 mil (2017 km/s) daha hızlı olduğunu duyurdu.

Uçak 345,4 mph (555,9 km) üzerinde 1,9 mph (3 km/s) ve 330 mph (532.1 km) üzerinde 9,3 mph (15 km/s) hıza ulaştı.

Açıklamaya göre uçak, 1 dakika 202 saniyede 3 bin metre tırmanarak bir rekora daha imza attı.

Spirit of Innovation uçağı, aynı anda 7.500 telefonu şarj edebilen, havacılıkta şimdiye kadar kurulmuş en güçlü pili barındırıyor.

Rolls-Royce CEO’su Warren East şunları söyledi: “Dünyanın COP26’da eylem ihtiyacına odaklanmasının ardından, bu, ‘jet zero’yu gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olacak ve toplumun hava yoluyla ulaşımı karbondan arındırmak için ihtiyaç duyduğu teknolojik atılımları sağlama hedeflerimizi destekleyecek. Bu başka bir kilometre taşı.” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Rolls-Royce Elektrikli Uçak 3 Rekor Kırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör