SKODA Daha Teknolojik ve Daha Çarpıcı Yeni KAROQ’yu Tanıttı

blank
SKODA Daha Teknolojik ve Daha Çarpıcı Yeni KAROQ'yu Tanıttı

İçerik: SKODA Daha Teknolojik ve Daha Çarpıcı Yeni KAROQ’yu Tanıttı

SKODA Daha Teknolojik ve Daha Çarpıcı Yeni KAROQ’yu Tanıttı

ŠKODA, KAROQ modelini ilk kez tanıtılmasından dört yıl sonra yeniledi. Çek markanın SUV atağının KODIAQ’dan sonraki ikinci modeli KAROQ, yenilenerek iddiasını daha da artırdı. Yenilenen KAROQ modeli, 2022 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Markanın tasarım dilini geliştiren marka, yeni sürdürülebilir malzemeler kullanıyor. KAROQ, yeni teknolojileri ve daha verimli motorlarıyla da öne çıkıyor.

SKODA markasının en çok tercih edilen modellerinden biri olan KAROQ, yarım milyondan fazla satış adedine ulaşarak markanın büyümesine önemli katkılar sağlamıştır. Bu başarıyı sürdürmek için ŠKODA, KAROQ’nun tasarımını modernize etti, aerodinamik performansını iyileştirdi ve aracı son teknoloji yardım sistemleriyle donattı.

ŠKODA’nın tasarım dili gelişmeye devam ederek KAROQ’yu daha da çekici bir SUV haline getirdi. Yeni tasarım öğeleri arasında daha geniş bir altıgen ızgara, daha ince ön ve arka ışık kümesi, aerodinamik olarak optimize edilmiş alaşım jantlar, ön tampondaki hava girişleri ve yeni bir arka spoyler yer alıyor. Bu sayede KAROQ daha şık görünürken rüzgar direnç katsayısında yüzde 9’luk bir iyileşme sağlandı.

KAROQ ayrıca Full-LED Matrix farlar ve daha gelişmiş yardım sistemleri ile yeni teknolojiler sunuyor. Aracın kabininde ise daha sürdürülebilir malzemeler ve konfor bulunuyor. Yeni isteğe bağlı Eco paketi, vegan ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış koltuk döşemesine sahiptir. Ayrıca araç içindeki LED ambiyans aydınlatması ve yeni dekoratif detaylar görselliği daha da ileriye taşıyor. Yenilenen KAROQ’da artık sürücü koltuğunun yanı sıra ön yolcu koltuğu da elektrikli olarak ayarlanabiliyor. 10.25 inçlik Sanal Kokpit ile tercih edilebilen KAROQ’da merkezi dokunmatik ekran, yolcuların araçta sunulan tüm sistem seçeneklerine hakim olmalarını sağlıyor. Arka koltuklar normal konumundayken 521 litre bagaj hacmi sunan KAROQ, koltuklar katlandığında 1.630 litre hacme sahip.

Ülkemizde Aktif Silindir Teknolojisine ve DSG Otomatik Şanzımana sahip 1,5 TSI 150 PS motor ile satışa sunulacak olan yenilenen KAROQ, geniş iç hacmi, yüksek hacmi ve yüksekliği ile SUV segmentinin en iddialı modellerinden biri olmaya devam edecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SKODA Daha Teknolojik ve Daha Çarpıcı Yeni KAROQ’yu Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör