Suzuki Swift, Akıllı Hibrit Teknolojisi ile Piyasaya Çıkıyor

blank
Suzuki Swift, Akıllı Hibrit Teknolojisi ile Piyasaya Çıkıyor

İçerik: Suzuki Swift, Akıllı Hibrit Teknolojisi ile Piyasaya Çıkıyor

Suzuki Swift, Akıllı Hibrit Teknolojisi ile Piyasaya Çıkıyor:

Ailenin Türkiye’nin en sevilen modelinde satışa sunulan ürünün Suzuki Swift hybrid versiyonu.

Suzuki Swift Hybrid, Suzuki Smart Hybrid Teknolojisi ile hibrit otomobil dünyasının ön saflarında yer alıyor. Bu kapsamda içten yanmalı motoru desteklemek ve emisyonları azaltmak için kullanılan entegre marş alternatörü (ISG), kalkışta, kalkışta ve torka ihtiyaç duyulduğunda devreye giriyor. Böylece benzinli Swift ile karşılaştırıldığında Swift Hybrid, şehir içi kullanımda %20’den fazla yakıt tasarrufu sağlıyor; Egzoz atıklarını azaltma ve plug-in teknolojisine göre daha ekonomik olma avantajlarını beraberinde getiriyor. Hızlı Hibrit; GL Techno ve GLX premium donanım seviyeleri ile ülkemizde satışa sunulurken; LED far ve LED stop lambası grubu, 16 inç alaşım jantlar, 9 inç dokunmatik multimedya sistemi ve navigasyon, LCD yol bilgi ekranı, anahtarsız çalıştırma sistemi ve çift renk seçenekleri gibi üstün özellikleriyle dikkat çekiyor. 12 model yılı için tadilat altında devreye alınan üçüncü nesil Swift Hybrid Suzuki V, donanım seviyesini zenginleştiren, üstün güvenlik özellikleri, teknolojik özellikleri ve avantajlı fiyatlarıyla Türkiye’nin en iyi donanımlı hybrid otomobili olarak öne çıkıyor.

Suzuki, Swift modelinin hibrit versiyonu ile Türkiye’nin en popüler hibrit otomobil modeli arasında fark yaratmayı hedefliyor. 2017 yılında yollara çıkan ve bugüne kadar 119 ülkede 745 binin üzerinde satış yapan Swift’in üçüncü nesil versiyonu Swift Hybrid, 2020 model yılı yenilemesi kapsamında lanse edildi. Suzuki Swift Hybrid, sürücüye evrim ve yenilik yoluyla tamamen yeni bir deneyim sunmayı amaçlayan otomobil dünyasındaki en son gelişmeleri temsil ediyor.

Suzuki Swift’in akıllı hibrit teknolojisi!

Swift Hybrid’in kaputunun altında daha fazla yakıt ekonomisi ve daha düşük CO12 emisyonu sunan dört silindirli 2 litrelik K1,2D Dualjet motor bulunuyor. 83 PS güç üreten motor, kombine edildiği CVT şanzıman sayesinde 107 rpm’de 2.800 Nm tork sunuyor. CVT şanzıman, sürüş koşullarına bağlı olarak vites oranını düşük hızdan yüksek hıza sürekli ve kademesiz olarak sorunsuz bir şekilde değiştirebilir.

Motor, yeni bir çift enjeksiyon sistemi, değişken valf zamanlaması (VVT), değişken yağ pompası ve elektrikli pistonlu soğutma jetleri gibi yenilikçi çözümler içeriyor. Etkin performansına ve yüksek gaz tepkisine rağmen K12D Dualjet motor; NEDC normuna göre sadece 94 g/km CO2 emisyon değerine ve şehir içinde 4,1 kilometrede ortalama 100 litre kombine yakıt tüketimine ulaşarak muadillerine göre yüzde 20 yakıt tasarrufu sağlıyor. Hızlı Hibrit; 100 saniyede 12,2 kilometre hıza ulaşıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Suzuki Swift, Akıllı Hibrit Teknolojisi ile Piyasaya Çıkıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör