Instagram Hikayeler’e Yeni Güncellemeler Geliyor

blank
Instagram Hikayeler'e Yeni Güncellemeler Geliyor

İçerik: Instagram Hikayeler’e Yeni Güncellemeler Geliyor

Instagram Hikayeler’e Yeni Güncellemeler Geliyor:

Instagram, Hikayeler platformunda, kullanıcıların Hikayeler biçiminde 60 saniyeye kadar video yayınlamasına izin verecek büyük bir güncellemeyi test etmeye başladı. Bu özellik, Türkiye’de bir Instagram kullanıcısı tarafından fark edildi. Şu anda, 15 saniyeden uzun olan herhangi bir video, yayınlandığında otomatik olarak birden fazla Hikayeye bölünüyor. Fotoğraf paylaşım uygulaması, yeni tanıtılan Link Sticker özelliğini özel metin ve renk seçenekleri ekleyerek tanıttı. Meta’nın sahip olduğu platform, geçen ay içerik oluşturucuların takipçilerinden para kazanmalarını sağlayan Instagram Rozetlerini de sunmaya başladı.

Ünlü sosyal medya danışmanı Matt Navarra’nın fark ettiği gibi Instagram, birkaç kullanıcıyı değişiklik hakkında bilgilendirmeye başladı. Belirtildiği gibi, Instagram’da bir Hikaye olarak kaydedilen veya yüklenen 15 saniyeden uzun herhangi bir video şu anda 15 saniye uzunluğunda birden fazla farklı Hikayeye bölünüyor. Bu, özellikle kullanıcıları Story’ye etiketlemeye geldiğinde kullanıcılar için bir rahatsızlık yarattı. Yeni değişiklik, durumda bir değişiklik getirecektir. Özellikteki yeni güncelleme, Snapchat ve TikTok gibi rakipleri yenme girişimi olabilir.

Instagram yakın zamanda yeni tanıttığı Link Sticker özelliğini özel metin ve renk seçenekleri ekleyerek iyileştirmişti. Artık Hikayelerde bağlantı paylaşmak isteyen kullanıcılar, Instagram Hikayelerinde yalnızca bir URL paylaşmak yerine bu çıkartmalar aracılığıyla kişiselleştirilmiş metinler yazabilir. Çıkartmaların renk kombinasyonunu özelleştirme seçeneği, kullanıcıların farklı resimlere ve arka planlara karşı bağlantının gelişmiş görünürlüğü ile Hikayeler yayınlamasına olanak tanır.

Sosyal medya şirketi de Kasım ayında Instagram Rozetlerini kullanıma sunmaya başlamıştı. Rozetler, kullanıcıların platformdaki bir Canlı video sırasında içerik oluşturuculara destek göstermelerine olanak tanır. Belirli bölgelerde 10.000’den fazla takipçisi olan 18 yaş ve üstü kullanıcılar Instagram Rozetlerini kullanabilecek. Rozetler satın alındığında, Canlı yayın sırasında yorumların yanında görünecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram Hikayeler’e Yeni Güncellemeler Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör