TikTok Bir PC Canlı Yayın Uygulamasını Test Ediyor

blank
TikTok Bir PC Canlı Yayın Uygulamasını Test Ediyor

İçerik: TikTok Bir PC Canlı Yayın Uygulamasını Test Ediyor

TikTok Bir PC Canlı Yayın Uygulamasını Test Ediyor:

Görünüşe göre TikTok masaüstü bilgisayarlardan canlı yayına giriyor. Hizmet, kullanıcıların bilgisayarlarını kullanarak platformda yayın yapmalarını sağlayan TikTok Live Studio adlı bir Windows uygulamasını test ediyor.

Kullanıcılar, yazılımı kullanarak doğrudan TikTok Live’a akış yapabilir. Uygulamanın en belirgin kullanım örneklerinden biri, platformun zaten muazzam erişimi göz önüne alındığında TikTok’u Twitch gibi ciddi bir rakip haline getirebilecek canlı yayın oyunları için olacak. Live Studio kullanıcıları bilgisayarlarından, telefonlarından veya oyun konsollarından içerik yayınlayabilecekler.

TikTok Live Studio şimdilik oldukça barebone görünüyor. İçerik oluşturucular hediye verme, yorumlar ve anahtar kelime filtreleri gibi özellikleri açabilir. Ancak, OBS ve Streamlabs gibi diğer canlı yayın yazılımlarında olduğu gibi, tarayıcı pencerelerini akışları için bir kaynak olarak ayarlayamaz, moderatörleri olamaz veya yeni takipçiler veya ipuçları için uyarılar oluşturamazlar.

Yine de, bunların uygulamanın ilk günleri olduğunu akılda tutmakta fayda var. TikTok, TechCrunch’a şimdilik yalnızca birkaç bin kullanıcının erişimi olduğunu söyledi. Uygulama ile ilerlemeye karar verirse, şirket muhtemelen Live Studio özelliğini zamanla genişletecektir.

TikTok, Live Studio’yu isteyen diğer tüm gerekli özellikleri ve ıslıkları eklerse, Twitch ve YouTube’dan vazgeçmek veya platformdaki mevcut bir hayran kitlesine erişmek isteyenler için uygun bir hedef haline gelebilir. Uygulama, diğer şeylerin yanı sıra, içerik oluşturuculara yayınlarını ve isteğe bağlı videoları tek bir yerde bir araya getirmenin bir yolunu sunacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok Bir PC Canlı Yayın Uygulamasını Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör