Uber, Otonom Paket Servis Hizmetini Test Edecek

blank
Uber, Otonom Paket Servis Hizmetini Test Edecek

İçerik: Uber, Otonom Paket Servis Hizmetini Test Edecek

Uber, Otonom Paket Servis Hizmetini Test Edecek:

Uber ve otonom araç şirketi Motional, bugün Uber Eats aracılığıyla “otonom teslimatlar” için bir ortaklık duyurdu.

Uygulamanın “2022’nin başlarında” bir noktada başlaması planlanıyor, ancak Motional (kendisi Hyundai ve Aptiv arasında bir ortaklık) zamanlama hakkında daha fazla ayrıntı vermeyecek. Normalde Uber Eats aracılığıyla sunulan tüm yemek seçenekleri de mevcut olmayacaktır. Bunun yerine müşteriler, “belirli restoranlardan seçilmiş bir dizi yemek seti” arasından seçim yapacak.

Bu ortak girişim de kendi başına gerçekten “sürücüsüz” olmayacak. Bir Motional sözcüsü Engadget’e “hizmeti araçta bulunan güvenlik operatörleriyle başlatacağız” dedi. Oldukça özerk olmayan yemek takımı teslimatları, Motional ekibinin büyük bir bölümünün çalıştığı Kaliforniya, Santa Monica ile sınırlı olacak.

Motional’ın halka açık yollara çıkaracağı araç sayısı veya ne tür hava koşullarında çalışmasına izin verileceği gibi diğer kalan sorular yanıtsız kalıyor.

Orijinal liderliği altında Uber, başlangıçta yarı profesyonel taksi şoförü işgücünü şarta bağlı bir işgücüne dönüştürmeyi ve daha sonra kendi kendini süren araçlara yatırım yaparak bu genel masrafları tamamen ortadan kaldırmayı planlıyor. Eski CEO Travis Kalanick, 2014’te “Uber’in pahalı olmasının nedeni, arabadaki dağıtıcı için ödeme yapıyor olmanız” dedi, “Arabada bir paket dağıtıcı olmadığında, bir Uber’i herhangi bir yere götürmenin maliyeti daha ucuz olacak. ” Altı yıl sonra şirket, Advanced Technologies Group olarak bilinen kendi kendine giden kolunu Aurora’ya sattı.

O zamandan beri Uber, Waymo gibi kendi kendini süren dış firmalarla ortaklıklar kurdu. Motional, 2023’te otonom bir filo başlatmak için Uber’in baş rakibi Lyft ile devam eden bir ortaklığa sahip.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Uber, Otonom Paket Servis Hizmetini Test Edecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör