Boeing Yeni Uçağını Metaverse’de İnşa Etmek İstiyor

blank
Boeing Yeni Uçağını Metaverse'de İnşa Etmek İstiyor

İçerik: Boeing Yeni Uçağını Metaverse’de İnşa Etmek İstiyor

Boeing Yeni Uçağını Metaverse’de İnşa Etmek İstiyor:

Boeing’in geleceğin fabrikasında, üç boyutlu mühendislik tasarımları birbiriyle konuşan robotlarla eşleştirilirken, dünyanın dört bir yanındaki mekanikler Microsoft tarafından yapılan 3.500 dolarlık HoloLens kulaklıklarla birbirine bağlanacak.

Genişleyen tasarım, üretim ve havayolu hizmetleri operasyonlarını iki yıl gibi kısa bir sürede tek bir dijital ekosistem altında birleştirmeye yönelik iddialı yeni bir Boeing stratejisinin anlık görüntüsüdür.

Eleştirmenler, Boeing’in dijital bir devrim için defalarca benzer cesur sözler verdiğini ve karışık sonuçlar verdiğini söylüyor. Ancak içerdekiler, kalite ve güvenliği iyileştirmeye yönelik kapsayıcı hedeflerin, şirket birden fazla tehditle mücadele ederken daha fazla aciliyet ve önem kazandığını söylüyor.

Uçak üreticisi 2022’ye girerken, 737 MAX krizinden sonra mühendislik hakimiyetini yeniden ortaya koymak için savaşırken, önümüzdeki on yılda 15 milyar dolarlık bir yatırımla gelecekteki bir uçak programının temellerini atıyor. Aynı zamanda, geçen yıl 787 Dreamliner’ın önünü tıkayan yapısal kusurlar gibi gelecekteki üretim sorunlarını önlemeyi de hedefliyor.

Boeing’in baş mühendisi Greg Hyslop, yaklaşık iki yıl sonra Reuters’e verdiği ilk röportajda “Mühendisliği güçlendirmekle ilgili. Şirket genelinde çalışma şeklimizi değiştirmekten bahsediyoruz.” dedi.

Yıllarca süren vahşi pazar rekabetinden sonra, şişkin sipariş defterlerini teslim etme ihtiyacı, Boeing’in Avrupa’nın Airbus’ı ile savaşında bu kez fabrika sahasında yeni bir cephe açtı.

Eski bir otomobil araştırma patronu olan Airbus CEO’su Guillaume Faury, endüstriyel sistemini optimize etmek için “yeni üretim sistemleri icat etme ve verilerin gücünden yararlanma” sözü verdi.

Boeing’in bugüne kadarki yaklaşımı, Hyslop’un bugünkü hamlesini karakterize eden sistemik revizyondan ziyade, belirli jet programları veya araçları içindeki artan ilerlemelerle işaretlendi.

Ford gibi otomobil üreticileri ve Facebook’un ana şirketi Meta gibi sosyal medya şirketleri, bazen metaverse olarak adlandırılan sürükleyici bir sanal dünyada çalıştığı ve oynadığı için, her iki uçak devinin aynı anda yaptığı baskı, küresel olarak gerçekleşen bir dijital devrimin simgesi olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Boeing Yeni Uçağını Metaverse’de İnşa Etmek İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör