Microsoft, Windows 11 Ayarlarına Daha Fazla Seçenek Getirdi

blank
Microsoft, Windows 11 Ayarlarına Daha Fazla Seçenek Getirdi

İçerik: Microsoft, Windows 11 Ayarlarına Daha Fazla Seçenek Getirdi

Microsoft, Windows 11 Ayarlarına Daha Fazla Seçenek Getirdi:

Microsoft, Denetim Masası’ndan Ayarlar uygulamasına daha fazla ayar taşıma çabalarını sürdürüyor. Şirket, Windows 11’in bir önizleme derlemesini yayınladı ve Windows Güncellemelerini kaldırmak için kullanılan bölümü şimdi Ayarlar uygulamasında yeniden konumlandırdı. En son güncellemeyle birlikte, bir kullanıcı Programlar ve Özellikler bölümünü açmaya çalıştığında Denetim Masası artık Windows Ayarlarına yönlendiriliyor. Denetim Masası, ilk lansmanından bu yana Windows’un bir parçasıydı. Bir önceki güncellemede teknoloji devi, Gelişmiş Ağ Ayarları altındaki Ayarlar uygulamasında Ağ keşfi, Dosya ve yazıcı paylaşımı ve ortak klasör paylaşımı gibi gelişmiş paylaşım ayarlarını yeni bir sayfaya taşıdı.

Microsoft Çarşamba günü, Windows 11 içeriden önizleme derlemesi 22523’ün Dev Channel’a yayınlandığını duyurdu. Blog gönderisinde şirket, en son sürümdeki değişiklikleri özetledi. En dikkate değer değişiklik, Denetim Masası’ndaki Programlar ve Özellikler bağlantılarının artık Ayarlar > Uygulamalar > Yüklü Uygulamalar‘da açılmasıdır. Ayrıca şirket, Güncellemeleri Kaldırma’yı (kümülatif güncellemeler vb. için) Denetim Masası’ndan Ayarlar > Windows Güncelleme > Güncelleme Geçmişi altındaki Ayarlar’da yeni bir sayfaya taşıdığını söyledi.

Windows 11 build 22523, başka bazı küçük değişiklikler de getiriyor. Snap Grupları artık Alt + Tab menüsündeki tüm içerdekiler için kullanılabilir. Ek olarak, Dosya Gezgini, araç çubuğundaki menüde medya sunucusu seçeneklerini gösterir. Microsoft, Build 22523’ün 2021’deki Windows içeriden programdaki son güncelleme olduğunu söyledi. Resmi web sitesinde bir ISO dosyası olarak indirilebilir.

Daha önce, 1 Aralık’ta yayınlanan 22509 önizleme derlemesinde Microsoft, gelişmiş paylaşım ayarlarını (Ağ bulma, Dosya ve yazıcı paylaşımı ve ortak klasör paylaşımı gibi) Gelişmiş Ağ Ayarları altındaki Ayarlar uygulamasında yeni bir sayfaya kaydırdığını duyurdu. . Ayrıca Denetim Masası’ndaki ağ ve cihaz ayarları için giriş noktaları, Ayarlar’da ilgili sayfalara yönlendirilmeye başladı.

Ayrıca, mevcut olduğunda doğrudan Ayarlar’da kullanıcının yazıcısı veya tarayıcısı hakkında daha fazla bilgi göstermek için Ayarlar’daki Yazıcılar ve Tarayıcılar altındaki cihaza özel sayfalara değişiklikler ekledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Windows 11 Ayarlarına Daha Fazla Seçenek Getirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör