Toyota, 2030’a Kadar 30 Yeni Elektrikli Model Sunacak

blank
Toyota, 2030'a Kadar 30 Yeni Elektrikli Model Sunacak

İçerik: Toyota, 2030’a Kadar 30 Yeni Elektrikli Model Sunacak

Toyota, 2030’a Kadar 30 Yeni Elektrikli Model Sunacak:

Toyota, önümüzdeki döneme damga vuracak yeni akülü elektrikli araçlar için planlarını açıkladı. Toyota Başkanı Akio Toyoda’nın düzenlediği basın toplantısında, tüm dünyaya duyurulan strateji ile önemli bir elektrikli araç atağı başlıyor.

Toyota, düzenlediği basın toplantısında 2030 yılına kadar binek ve ticari segmentlerde 30 akülü elektrikli araçtan oluşan bir ürün gamı ​​oluşturacak. Toplantıda, önümüzdeki dönemin araçlarını temsil eden ve hazırlık yapan tamamen yeni bZ16X de dahil olmak üzere 4 tam elektrikli model yer alıyor.

Başkan Akio Toyoda, dünya genelinde 2030 yılına kadar yıllık 3,5 milyon elektrikli araç satışı gerçekleştirmeyi hedeflediklerini de açıkladı.

Toyota, uzun süredir elektrikli motorlu araçlara yatırım yaparak müşterilerine en uygun çözümleri sunmaya devam ediyor.

Dünya çapında 100’den fazla içten yanmalı motor, hibrit, plug-in hibrit ve yakıt hücreli elektrikli model sunan Toyota, 170 ülke ve bölgede faaliyet gösteriyor. Son 1 yılda yaklaşık 26 trilyon yen yatırım yapan Toyota, 19 milyondan fazla pil üretti. Toyota ayrıca daha gelişmiş, yüksek kaliteli ve daha erişilebilir piller için yatırımını 2 trilyon yen’e çıkarma kararını da açıkladı.

Toyota, akülü elektrikli araçların yanı sıra yakıt hücreli hidrojenle çalışan araçlar ve hidrojen içten yanmalı motorlar gibi alternatif çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Basın toplantısında sergilenen araçlar, sürekli genişleyen bZ (Beyond Zero-Sıfırın Ötesinde) ürün gamı ​​hakkında ipuçları verdi. bZ4X ile başlayan ürün yelpazesi, giderek global olarak genişleyecektir. bZ4X’e katılacak yeni bZ serisi modeller, bZ’nin kompakt crossover modeli, bZ kompakt SUV, bZ Sedan ve bZ büyük SUV gibi seçeneklerden oluşacak ve bZ ürün yelpazesini her alanda genişletecek.

Toyota, tamamen elektrikli ürün yelpazesini yaşam tarzı ürünleriyle de genişletecek. Bunlar arasında elektrikli spor arabalar, arazi araçları, pikap modelleri ve ticari araçlar yer alacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota, 2030’a Kadar 30 Yeni Elektrikli Model Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör