Volkswagen, Çin Pazarında Büyümek İstiyor

blank
Volkswagen, Çin Pazarında Büyümek İstiyor

İçerik: Volkswagen, Çin Pazarında Büyümek İstiyor

Volkswagen, Çin Pazarında Büyümek İstiyor:

Ralf Brandstätter, Volkswagen Grubu’nun Çin’deki yeni yöneticisi oldu. Yönetici değişikliği, 7 Aralık Salı akşamı Almanya’nın Wolfsburg kentinde gerçekleşti. 1 Ocak 2022’den itibaren Herbert Diess’in yerini alacak olan Brandstätter, Almanya’daki genel merkezdeki binek otomobil bölümünün başına geçti.

Bu yönetim değişikliği ile VW, Çin pazarındaki varlığını güçlendirmeyi hedefliyor. VW Grubu, yarı iletkenlere yönelik tedarik sıkıntıları nedeniyle Çin Halk Cumhuriyeti’nde olağan seviyede üretim yapamadı. Yıllardır Çin pazarında yüzde 20 paya sahip olan şirket, pazar payını artırmayı hedefliyor.

Şirket, Çin’de sattığı yeni elektrikli otomobillerde de bazı sorunlar yaşıyor. Bu tip yeni modellerin satışları da beklentilerin altında kaldı; Nitekim şimdi ayrılan yönetici Diess, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, yeni elektrikli araçların bu yıl planlanan 80-100 bin satışın altında kalacağını ve muhtemelen 70 ile 80 arasında olacağını söyledi.

Elektrikli araç alanında VW, Çin merkezli Tesla’nın rekabetiyle de karşı karşıya. Öte yandan Çinli üreticiler Nio ve Xpeng de pazardaki diğer oyuncular gibi rekabeti güçlendiriyor. Bu arada VW elektrikli araçların yazılımları, Çinli sürücülerin Avrupalı ​​müşterilerin taleplerinden daha yüksek olan taleplerine, Çinli araçların dijital donanımına göre yeterince cevap verememektedir. Tüm bunların üstesinden gelmek için VW, anlaşıldığı üzere yeni bir hamle olarak yönetime bir farklılık getiriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volkswagen, Çin Pazarında Büyümek İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör