Hyundai Yeni Mobil Droidini Tanıttı

blank
Hyundai Yeni Mobil Droidini Tanıttı

İçerik: Hyundai Yeni Mobil Droidini Tanıttı

Hyundai Yeni Mobil Droidini Tanıttı:

Hyundai Motor Group, en son robotik teknolojileri kullanan küçük mobilite platformunu duyurdu. Mobil Eksantrik Droid (MobED) olarak adlandırılan yeni nesil robot, yenilikçi bir tasarıma sahip. En dik ve engebeli yollarda bile optimum hareket için bağımsız süspansiyonlar ve dört tekerlekli, düz ve dikdörtgen gövde üstün manevra kabiliyeti sağlar.

Bu gelişmiş süspansiyon, dingil mesafesini ve direksiyon açılarını serbestçe ayarlayarak platformun en zorlu ortamlarda kolayca hareket etmesini sağlar. MobED genellikle iç mekanlarda ve engebeli arazi koşullarında kullanılacaktır. Firmaların mevcut personeline de yardımcı olacak robotlar, ulaşılması zor yerlere de kolaylıkla girerek zamandan tasarruf sağlayacak ve can güvenliğini ön planda tutacaktır.

Gelişmiş bir “Eksantrik Tekerlek” tahriki ve yüksek teknolojili direksiyon ile tahrik edilen robot, frenleme ve yükseklik kontrol sistemleri dahil olmak üzere en yenilikçi mobilite teknolojileriyle donatılmıştır. MobED, çeşitli yol yüzeylerine en uygun şekilde uyarlanırken, aynı zamanda her tekerlekte bir motora sahiptir. Bu motorlar tekerleklere anında güç sağlarken, hassas direksiyon tepkileri vücudun genel duruşunu en ideal şekilde kontrol eder.

Bu sayede çok yönlü hareket kabiliyeti artırılır ve yüksek veya alçak zemin tespit edildiğinde hareket hızı ve seyir yönü etkilenmez. Robotun yüksek stabiliteye sahip 12 inç büyüklüğündeki lastikleri, darbeleri ve titreşimleri emerek gövdeye binen yükü veya kırılabilir eşyaları zarar görmeden alınacağı yere taşıyor.

67 cm uzunluğunda, 60 cm genişliğinde, 33 cm yüksekliğinde ve 50 kg ağırlığında olan robot, yüksek hızlı sürüşte optimum denge için dingil mesafesini 65 cm’ye kadar genişletebiliyor. Daha dar ve daha engebeli alanlarda ise düşük hızlı manevralar için bu mesafeyi 45 cm’ye düşürür. Maksimum 30 km/s hıza ulaşabilen robot, 2 kWh pil kapasitesine sahip. Bu pil sayesinde tek bir şarjla yaklaşık dört saat yol gidebiliyor.

Mobilite gereksinimleri ve modülerlik için tasarlanan MobED, kurulu cihaza bağlı olarak çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. MobED, insan taşımak için de dikkate değer bir özelliğe sahiptir. Yaşlı veya engelliler için hareketlilik cihazı olarak öne çıkan robot, bebek arabası olarak da kullanılabiliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai Yeni Mobil Droidini Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Araştırmacılar Yapay Zekanın Sürekli Öğrenimini Geliştirdi

Araştırmacılar Yapay Zekanın Sürekli Öğrenimini Geliştirdi. Araştırmacılar, talep üzerine yeniden programlanabilen bir elektronik çipin yapay …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör