Xiaomi, Yeni Bir Elektrikli Araba Fabrikası Kuruyor

blank
Xiaomi, Yeni Bir Elektrikli Araba Fabrikası Kuruyor

İçerik: Xiaomi, Yeni Bir Elektrikli Araba Fabrikası Kuruyor

Xiaomi, Yeni Bir Elektrikli Araba Fabrikası Kuruyor:

Başkent yetkilileri Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Çinli akıllı telefon devi Xiaomi Corp (1810.HK), elektrikli araç birimi için Pekin’de yılda 300.000 araç üretebilecek bir tesis kuracağını söyledi.

Hükümet destekli ekonomik kalkınma ajansı Beijing E-Town, resmi WeChat hesabında yaptığı açıklamada, tesisin iki aşamada inşa edileceğini ve Xiaomi’nin otomobil biriminin genel merkezini, Pekin Ekonomik ve Teknolojik Kalkınma Bölgesi’ndeki satış ve araştırma ofislerini de kuracağını söyledi.

Beijing E-Town, Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun tarafından Ekim ayında açıklanan bir hedef olan 2024’te tesisin seri üretime ulaşmasını beklediğini söyledi.

Mart ayında Xiaomi, 10 yıl boyunca yeni bir elektrikli otomobil bölümüne 10 milyar dolar yatırım yapmayı taahhüt edeceğini söyledi. Şirket, EV ünitesinin işletme kaydını Ağustos ayı sonlarında tamamladı.

Şirket, akıllı telefon işi için yurt içi satış büyümesini teşvik etmek için binlerce mağaza açıyor, ancak sonunda bu mağazaları elektrikli araç satma planları için bir kanal olarak kullanmayı planlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi, Yeni Bir Elektrikli Araba Fabrikası Kuruyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör