Microsoft, Xbox Geliştirme Kitlerini Kullanmak Zorunda Kaldı

blank
Microsoft, Xbox Geliştirme Kitlerini Kullanmak Zorunda Kaldı

İçerik: Microsoft, Xbox Geliştirme Kitlerini Kullanmak Zorunda Kaldı

Microsoft, Xbox Geliştirme Kitlerini Kullanmak Zorunda Kaldı. Microsoft bile devam eden Xbox kıtlığının acısını hissediyor. Kotaku, Microsoft’un bu hafta sonu ilk büyük Halo Infinite turnuvası olan Halo Championship Series ‘Raleigh Major’ı yürütmek için Xbox Series X geliştirme kitlerini kullanmaya başvurduğunu belirtiyor.

Basitçe söylemek gerekirse, şirket kullanmak için yeterli perakende konsolu bulamadı – 343 Industries’in eSports lideri Tahir Hasandjekic, “küresel tedarik zinciri sıkıntısı gerçek” dedi.

Hasandjekiç, geliştirme kitlerinin kullanıma hazır konsollarla “işlevsel olarak aynı” olduğunu ve bu modda çalışacağını da sözlerine ekledi. Tamamen aynı görünmüyorlar, ama rakipler kendi sahip oldukları sistemlerden herhangi bir farklılık görmeyecekler.

Durum çok ilgilnç, ancak bu aynı zamanda Xbox Series X’in piyasaya sürülmesinden bir yıl sonra konsol sıkıntısının ciddiyetinin altını çiziyor. Scalpers ve endüstri çapında çip kıtlığı arasında makineyi satın almak hala zor ve Microsoft’un mutlaka kendi donanımına ayrıcalıklı erişime sahip olması gerekmiyor.

Bununla birlikte, şirket geliştirici birimleri kullanma alışkanlığı kazanmak istemiyor. Microsoft, gelecekteki kişisel HCS eşleşmelerinin, yalnızca halka açık imajını parlatma uğruna, mağazadan satın alınan Xbox sistemlerine dayanmasını sağlarsa şaşırmayacağız.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Xbox Geliştirme Kitlerini Kullanmak Zorunda Kaldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör