Otomotiv Devi Hyundai Ioniq 5’i Tanıttı

blank
Otomotiv Devi Hyundai Ioniq 5'i Tanıttı

İçerik: Otomotiv Devi Hyundai Ioniq 5’i Tanıttı

Otomotiv Devi Hyundai Ioniq 5’i Tanıttı. 2022 Hyundai Ioniq 5, ileri teknoloji, fütüristik stil ve çok yönlü bir iç mekana sahip tamamen elektrikli yeni bir kompakt crossover. Bir Hyundai alt markası olarak tasarlanan Ioniq takma adı, yakında çıkacak bir dizi EV modeli için de geçerlidir, ancak ilk olarak 2022 5 piyasaya sürüldü. Etkileyici şarj hızlarına (350 kW’a kadar) sahiptir ve 303 mile kadar tahmini sürüş menziline sahip.

Arkadan veya dört tekerlekten çekişli olarak sunulan EV ute, 168 ile 320 beygir arasında güç üretiyor. Çevre dostu iç tasarımı, teknoloji merkezli bir gösterge panosuna, ayak dayama yerlerine sahip.

2022 için Yeni Ne Var? Ioniq 5, Hyundai’nin tamamen yeni, tamamen elektrikli Ioniq alt markasının ilk çıkışını işaret ediyor ve şirketin 2025 yılına kadar 23 akülü elektrikli araçta kullanacağını söylüyor.

Standart menzilli pil ve arkadan çekişli 2022 Ioniq 5 Ahizesiz kullanımlı elektrikli bagaj kapağı, suni deri döşeme, ortam iç aydınlatması, ısıtmalı direksiyon simidi, kablosuz şarj ve daha fazlasıyla standart paket halinde geliyor.

Motor, Şanzıman ve Performans
Ioniq 5, birden fazla potansiyelde mevcut olan yalnızca elektrikli bir güç aktarma organına sahiptir. Arkaya monte edilmiş tek bir elektrik motoruyla eşleştirilen standart seri pil, 168 beygir gücü üretiyor. Daha uzun menzilli batarya ile arkadan çekiş konfigürasyonu, 225 beygir gücü tork üretiyor ve Hyundai, 5’i 7,4 saniyede sıfırdan 60 mil / saat’e çıkaracağını söylüyor. Dört tekerlekten çekişli versiyon, 320 beygir ile çok daha güçlü ve aynı zamanda daha hızlı. 5,2 tikte 60 mil hıza fırladığı söyleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Otomotiv Devi Hyundai Ioniq 5’i Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör