Peugeot, Kasım’da SUV Pazarında Lider Olmaya Devam Ediyor

blank
Peugeot, Kasım'da SUV Pazarında Lider Olmaya Devam Ediyor

İçerik: Peugeot, Kasım’da SUV Pazarında Lider Olmaya Devam Ediyor

Peugeot, Kasım’da SUV Pazarında Lider Olmaya Devam Ediyor. Toplam pazar payını geçen yılın aynı dönemine göre 2,6 puan artırarak 8,3 Kasım’da % 2021’e çıkarmayı başaran Peugeot, Türkiye SUV pazarındaki liderliğini Kasım ayında da sürdürdü. Başarılı grafiğini Kasım ayında da sürdüren marka, kompakt SUV modeli SUV 20 ile Kasım ayında 1.038 adet satış rakamı yakalayarak 2008 yılında yüzde pazar payı elde etti.

2008 yılının ilk aylarında 15 adet rakamıyla 2021 yılının Ocak-Kasım dönemini sınıfının lideri olarak tamamlamayı başardı. SUV’nin lider markası PEUGEOT, yılın 10,9’uncu ayında hafif ticari araç (HTA) sınıfında geçen yılın aynı dönemine göre 4,9 puan artışla %11 pazar payı elde etti.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, “SUV segmentinde elde ettiğimiz başarıyı devam ettirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu grafiği Aralık ayında da sürdürmeyi hedefliyoruz. Ayrıca hafif ticari araç segmentinde ciddi bir büyüme trendi yakaladık. Hafif ticari araçlar kategorisinde yılın ilk 4 ayında yüzde 5,9 pazar payı ile 11. sıradayız. Geçen yıla göre yüzde 1,7 artış sağladık. Hafif ticari araç pazarı 27 Ocak-Kasım döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 2021 yılında %80 büyürken, satışlarımız %80 arttı.

Geleceği takip eden teknolojileri, tasarımı ve konforu ile dünya çapında otomobil severlerin kalbini kazandı. kazanPEUGEOT, yakaladığı başarı çıtasını her geçen gün yükselterek, Türkiye pazarında da tüketici tabanını genişletmeye devam ediyor. Fransız üretici, Kasım ayında da SUV sınıfındaki liderliğini rakiplerine bırakmayarak korumayı başardı. Bu liderliğinde büyük bir başarıya imza atan SUV 2008 modeli, sadece geçen ay değil, yılın ilk 11 ayı boyunca da bu başarısını koruyan model olarak öne çıkıyor.

B-SUV segmentinin iddialı temsilcisi, Kasım ayında 1.038 adetlik bir satış rakamına ulaşmayı başardı ve istikrarlı grafiğini sürdürdü. Bu sayede yılın 20. ayını 2008 pazar payı ile kapatan Peugeot SUV 11, Ocak-Kasım dönemini sınıfının lideri olarak tamamlamayı başardı. Yılın 8.545 aylık döneminde toplam 11 adet satış rakamına ulaşan SUV 2008, bu rakamlarla %15’lik bir pazar payı elde etti. Bu başarıya SUV 3008, 908 adet ve 65 adetlik SUV 5008 satışlarıyla katkıda bulunan Fransız marka, 2.011 adetlik toplam satış ve %15’lik pazar payı ile Fransız markasını ayın SUV lideri yaptı. Kasım ayında toplam pazar payında bir önceki yılın aynı dönemine göre 2,6 puan artış kaydeden Peugeot, %8,3’lük bir pay elde etti. Geçen ay yakaladığı başarılı satış grafiği ile toplam 4.999 adetlik satış başarısı yakalayan Peugeot, Kasım ayında toplam pazarda 3. marka oldu.

Peugeot markasının tüm dünyada SUV modelleri ile adından söz ettirdiğini vurgulayan PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, “SUV segmentinde elde ettiğimiz başarıyı devam ettirmekten mutluluk duyuyoruz. Sınıfında lider SUV modellerimiz markamızın en önemli ürünü haline geldi. SUV denilince tüketicilerin zihninde Peugeot modellerinin canlanması bizler için sevindirici. Liderlik marka kimliğimiz haline geldi.

Bu yükseliş trendini Aralık ayında da sürdürmek birinci önceliğimiz. Yılın başından bu yana başarılı satış rakamlarıyla dikkatleri üzerine çeken SUV 2008 modelimizin B-SUV segmentinin açık ara lideri olması yılın son ayında da kendini gösterecek ve modelimiz devam edecek. sınıfındaki başarısıdır. Markanın otomobil pazarındaki büyüme trendine değinen İbrahim Anaç, “Ayrıca binek araçlarda büyümemizi sürdürdük. Kasım ayında toplam binek otomobil pazar payımız %7,2 iken geçen yılın aynı dönemine göre 1,6 puanlık artış sağladık. Kasım ayında binek otomobil pazarında 5. sırada yer aldık” dedi.

Hafif ticari araç segmentinin Türkiye pazarının önemli dinamiklerinden biri olduğunu vurgulayan PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, “SUV’deki başarımızın yanı sıra hafif ticari araç segmentinde de ciddi bir büyüme trendi yakaladık. Hafif ticari araçlar kategorisinde yılın ilk 4 ayında yüzde 5,9 pazar payı ile 11. sıradayız. Geçen yıla göre yüzde 1,7 artış sağladık.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Peugeot, Kasım’da SUV Pazarında Lider Olmaya Devam Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör