Ray-Ban Akıllı Gözlüklere ‘Messenger’ Desteği Geliyor

blank
Ray-Ban Akıllı Gözlüklere 'Messenger' Desteği Geliyor

İçerik: Ray-Ban Akıllı Gözlüklere ‘Messenger’ Desteği Geliyor

Ray-Ban Akıllı Gözlüklere ‘Messenger’ Desteği Geliyor:

Ray-Ban’in ana şirketi Luxottica ile işbirliği içinde tasarlanan akıllı gözlüğü bu yıl piyasaya süren Facebook, Go-Pro’ya adeta rakip oldu. ‘Ray-Ban Stories’ adı verilen akıllı gözlüklerde 5 MP çözünürlüğe sahip 2 kamera bulunuyor. Ayrıca gözlük üzerindeki hoparlör sayesinde müzik dinleyebilecek ve telefon görüşmesi yapabileceksiniz.

Facebook şimdi Hikayeler akıllı gözlüklerine yeni bir Messenger bağlantısı getiriyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, yeni isim altında Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Stories gözlükleri aracılığıyla bildirimlerin gönderilip alınabileceğini söyledi. Zuckerberg, yeni güncellemeyle gelecek olan bu özelliğin Stories gözlükleri için sadece bir başlangıç ​​olduğunu ve gelecekte de bu alanda çalışmalarına devam edeceklerini paylaşıyor.

Stories akıllı gözlükleri ilk satışa çıktığında sadece fotoğraf ve görüntü çekmek, telefon görüşmesi yapmak ve müzik dinlemekle sınırlıydı. Yaklaşan yeni güncelleme ile gözlükler artık iletişim özelliğine sahip olacak. Zuckerberg’den yapılan açıklamaya göre, Facebook Messenger takviyesi ile kullanıcılar Messenger üzerinden aldıkları mesajları dinleyebilecek, yeni bildirimler gönderebilecek ve sesli arama yapabilecekler.

blank

Ayrıca gözlüğün sunduğu müzik deneyiminde de güncellemeler bekleniyor. Zuckerberg, Hikayeler’in hoparlörlerinden gelen sesi azaltmak için ‘sesli komut’ özelliğinin geleceğini belirtiyor. Şu anda ses, gözlük çerçevesinin kenarlarındaki dokunmatik alanlardan ayarlanabiliyor. Ancak ‘sesli komut’ özelliği de ekstra olarak dahil edilebilir.

Facebook’un ‘Google Glass’ gözlüğünden sonraki bu girişimini nasıl buluyorsunuz? Fikirlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ray-Ban Akıllı Gözlüklere ‘Messenger’ Desteği Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör