Twitter CEO’su, Bitcoin’in Doların Yerine Geçeceğine İnanıyor

blank
Twitter CEO'su, Bitcoin'in Doların Yerine Geçeceğine İnanıyor

İçerik: Twitter CEO’su, Bitcoin’in Doların Yerine Geçeceğine İnanıyor

Twitter CEO’su, Bitcoin’in Doların Yerine Geçeceğine İnanıyor:

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, Grammy ödüllü rapçi Cardi B ile yaptığı bir tweet sohbetinde Bitcoin’in ABD Dolarının yerini alacağına inandığını söyledi. Cardi B, Twitter’da kripto paranın ABD para biriminin yerini alıp alamayacağını sordu ve Dorsey, “Evet, Bitcoin olacak” yanıtını verdi. 2009’da kurduğu dijital ödemeler ve finansal hizmetler şirketi Block’un (eski adıyla Square) lideri olan Dorsey, Web3’ü çevreleyen hype’ın çoğunu reddettiği Twitter’da bir dizi borsa tahmininde de bulunmuştu.

Cardi B ve Jack Dorsey arasında kripto para biriminin ABD Dolarının yerini almasıyla ilgili etkileşim, sosyal medya platformunda büyük tepkilere yol açtı. Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, Dogecoin’in ABD dolarından nasıl daha istikrarlı olduğuna dair bir haber yayınlarken, Bitcoin yatırımcısı Dennis Porter “böyle bir konuşmanın kaçınılmaz olduğuna” dikkat çekti.

Dorsey, Ekim ayında, açık kaynağa dayalı bir Bitcoin madencilik sistemi kurmak istediğini söyledi. Bu, açık bir geliştirici platformu oluşturmak için bir işletme ve kripto para birimi için bir donanım cüzdanı da dahil olmak üzere mevcut Bitcoin odaklı projelerine eklenecek.

Dorsey daha önce Bitcoin’in İnternet için küresel bir para birimi olacağını öne sürmüştü, ancak mevcut ana para birimlerinin yerini alacağını tahmin etmekten vazgeçti. Dorsey ayrıca, bildiğimiz şekliyle İnternet’in yerini alması beklenen blok zinciri tabanlı, merkezi olmayan uygulamalardan oluşan bir koleksiyon olan Web3’ün mevcut İnternet ile aynı merkezi kontrole tabi olduğunu iddia ederek yatırımcılara yönelik varsayılan bir açıklama da yaptı.

Dorsey Tweeted, “Web3’e sahip değilsiniz. VC’ler ve onların LP’leri var. Teşviklerinden asla kaçamayacaklar. Nihayetinde farklı bir etikete sahip merkezi bir varlık,” diye Tweeted Dorsey, Web3 projelerine fon sağlayan risk sermayesi şirketlerinin eninde sonunda kendi web sitelerini kontrol edeceklerini savundu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter CEO’su, Bitcoin’in Doların Yerine Geçeceğine İnanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör