Zoom, Güvenlik Standardını İki Yeni Sertifikayla Güçlendiriyor

blank
Zoom, Güvenlik Standardını İki Yeni Sertifikayla Güçlendiriyor

İçerik: Zoom, Güvenlik Standardını İki Yeni Sertifikayla Güçlendiriyor

Zoom, Güvenlik Standardını İki Yeni Sertifikayla Güçlendiriyor. Zoom, dünya çapında yaygın olarak kullanılan güvenlik standartları ISO/IEC 27001:2013 ve SOC 2+HITRUST sertifikalarını aldığını duyurdu.

Zoom Video Communications, Inc, iletişim platformunun, endüstri tarafından tanınan sertifika ve sertifika listesine ISO / IEC 27001: 2013 ve SOC 2 + HITRUST güvenlik sertifikalarını eklediğini duyurdu. Zoom’un güvenlik yaklaşımının ayrılmaz bir parçası olan üçüncü taraf denetimine eklenen bu yeni sertifikalar, platformun müşterilerine karşı veri gizliliği şeffaflığı anlayışına önemli katkı sağlayacak.

ISO/IEC 27001:2013: Operasyonel bilgi güvenliği yönetimi
Bu kapsamda Zoom Meetings, Zoom Phone, Zoom Chat, Zoom Rooms ve Zoom Web Seminerleri artık Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) / Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) 27001:2013’e göre sertifikalandırılmıştır. ISO/IEC 27001:2013 sertifikası Üçüncü taraf denetçiler tarafından yürütülen, dünya çapında yaygın olarak kullanılan bir güvenlik standardı olan , en iyi güvenlik uygulamalarını ve kontrol süreçlerini kapsar.

Sertifika almak isteyen kurumların, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin (BGYS) operasyonel hale getirilmesi de dahil olmak üzere sıkı bir güvenlik programına sahip olmaları gerekmektedir. BGYS, varlıkların gizliliğinin, kullanılabilirliğinin ve bütünlüğünün tehditlerden ve güvenlik açıklarından makul ölçüde korunmasını sağlamak için kuruluşların uygulaması gereken kontrolleri tanımlar ve yönetir.

Zoom, mevcut SOC 2 denetim raporunun kapsamını Health Information Trust Alliance Ortak Güvenlik Çerçevesi (HITRUST CSF) kontrol gereksinimlerini karşılamak için ek kriterler içerecek şekilde genişletti. HITRUST, GDPR, ISO, NIST, PCI ve HIPAA gibi ulusal ve uluslararası kabul görmüş standartları ve düzenlemeleri kullanan bir güvenlik standardıdır.

Zoom’un SOC 2 + HITRUST raporu, American Institute of Certified Public Accountants (AICPA) Trust Services Principles and Criteria (TSC) ve HITRUST ile uyumlu olduğu için Zoom platformunun güvenliğini ve kullanılabilirliğini koruyan kontrollere de şeffaf bir bakış sağlar. Bu onay ayrıca Zoom Meetings, Zoom Phone, Zoom Chat, Zoom Rooms ve Zoom Video Web Seminerleri için de geçerlidir.

Zoom, platformunu sürekli olarak yeni özelliklerle geliştiriyor ve kullanıcıları için sorunsuz ve güvenli bir deneyim yaratmaya çalışıyor. Bu uluslararası kabul görmüş standartlara uygunluk, Zoom’un veri gizliliğine ve kullanıcı güvenliğine olan bağlılığını göstermesine yardımcı olur. Bu noktada, üçüncü taraf sertifikalar, güvene dayalı bir platform oluşturmanın kritik bir bileşeni olarak Zoom’un güvenlik standardını geliştirmede önemli bir rol oynamaktadır. Zoom’un yeni güvenlik sertifikaları hakkında daha fazla bilgi için güven merkezini ziyaret edebilir veya konu hakkında bir uzmanla görüşebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Zoom, Güvenlik Standardını İki Yeni Sertifikayla Güçlendiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör