Dünyanın En Büyük E-Spor Turnuvası 2022’de İstanbul’da Olacak

blank
Dünyanın En Büyük E-Spor Turnuvası 2022'de İstanbul'da Olacak

İçerik: Dünyanın En Büyük E-Spor Turnuvası 2022’de İstanbul’da Olacak

Dünyanın En Büyük E-Spor Turnuvası 2022’de İstanbul’da Olacak:

Dünya çapında 100’den fazla federasyonu bünyesinde barındıran ‘Küresel E-Spor Federasyonu’ (GEF), tarihindeki ilk ‘Küresel E-Spor Oyunları’nı (GEG) Singapur’da gerçekleştirdi. Dünyanın dört bir yanındaki E-Spor paydaşları bir araya gelerek Global E-Sports Games’in 2022 turnuvasına İstanbul’un ev sahipliği yapmasına karar verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki SPORT İSTANBUL, ‘Küresel E-Spor Oyunları’nı (GEG) İstanbul’da gerçekleştirmek için yaptığı girişimlerin ödülünü aldı. Aralık 2022’de e-Spor tutkunlarının gözü İstanbul’da olacak. İstanbul, ikinci kez düzenlenecek olan Global E-Spor Oyunları’na ev sahipliği yapacak.

SPOR İSTANBUL Genel Müdür İ. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Ali Kiremitçioğlu ve Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir katıldı.

GEG 2021, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, İngiltere, Arjantin, Brezilya ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere birçok farklı ülkeden E-Sporcuları bir araya getirdi. GEG 2’de eFootball2021, Street Fighter ve DOTA 22 turnuvaları düzenlendi. GEF, etkinliğin son gününde İstanbul’un ev sahipliğinde önümüzdeki yıl E-Sporcuların bir araya geleceğini belirtti. İstanbul’da düzenlenecek etkinliğin ardından GEG’e 2023’te Riyad, 2024’te Çin, 2025’te BAE ve 2026’da ABD ev sahipliği yapacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dünyanın En Büyük E-Spor Turnuvası 2022’de İstanbul’da Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör