iPhone’ların Casus Cihaz Olarak Kullanıldığı Ortaya Çıktı

blank
iPhone'ların Casus Cihaz Olarak Kullanıldığı Ortaya Çıktı

İçerik: iPhone’ların Casus Cihaz Olarak Kullanıldığı Ortaya Çıktı

iPhone’ların Casus Cihaz Olarak Kullanıldığı Ortaya Çıktı:

İnternet, Apple iPhone’larda daha önce bilinmeyen bir özelliğin ortaya çıkmasıyla şaşkına döndü. Apple iPhone’daki Canlı Dinleme özelliğinin, duvarların arkasından bile herhangi bir özel tartışmayı gizlice dinlemek için kullanılabilir olduğu ortaya çıktı. Bir TikTok kullanıcısı olan Dalilamouhib, iPhone’un bu özelliğini keşfetti ve ortakların ve arkadaşlarının uzaktan söylediklerini dinlemek için iPhone Live Listen’ın nasıl kullanılacağını anlattı.

TikToker, gönderiyi paylaştığında videosunda “AirPod’larınız aracılığıyla her şeyi duyabilirsiniz” dedi. Ayrıca takipçilerini, iPhone’larını insanların sohbet ettiği bir odada unuturlarsa veya bırakırlarsa başka bir odaya geçip arkalarından söylediklerini dinleyebilecekleri konusunda uyardı. AirPod’lar aracılığıyla konuşulanlar yüksek sesle ve net bir şekilde duyulabilir hale geliyor.

Apple iPhone’lardaki Canlı Dinleme işlevi, başka bir odadayken konuşmaları gizlice dinlemek için bir mikrofon olarak kullanılabilir. Apple web sitesine göre bu, tüketicilerin gürültülü bir ortamda bir tartışmayı duymalarına veya hatta odanın karşısında konuşan birini duymalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

Kullanıcılar, iPhone’larını, iPad’lerini veya iPod’larını, konuşmaları bağlı olan AirPods, AirPods Pro, AirPods Max, Powerbeats Pro veya Beats Fit Pro’ya aktaran mikrofonlara dönüştürmek için Canlı Dinleme’yi kullanabilir.

Bu özelliği kullanmak için, aşağı kaydırıp işitme simgesine dokunarak kontrol merkezine erişin ve ardından Canlı Dinleme seçeneğini açın. Bundan sonra cihazı bir odaya bırakabilir ve konuşulan her şeyi dinleyebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone’ların Casus Cihaz Olarak Kullanıldığı Ortaya Çıktı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör