Tesla, Oyun Özelliği İçin Soruşturma Altına Alındı

blank
Tesla, Oyun Özelliği İçin Soruşturma Altına Alındı

İçerik: Tesla, Oyun Özelliği İçin Soruşturma Altına Alındı

Tesla, Oyun Özelliği İçin Soruşturma Altına Alındı:

Tesla, bu ayın başlarında, bir EV hareket halindeyken bazı oyunların pano bilgi-eğlence sistemlerinde oynanabileceğini bildiren raporların ardından soruşturma altına alındı. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, Tesla’yı sözde “Yolcu Oyunu” özelliği nedeniyle araştırıyor.

Ajansın Kusur Soruşturma Ofisi’nden (ODI) yapılan ön değerlendirme, 2017’den bu yana satılan yaklaşık 580.000 Model 3, S, X ve Y aracı kapsıyor. Bu özellik, oyuncuların oyuna başlamadan önce bir yolcu olduklarını kabul etmelerini isterken, NHTSA dedi. Passenger Play “sürücünün dikkatini dağıtabilir ve kaza riskini artırabilir.” açıklamasında bulundu.

New York Times’tan bir rapor, Tesla’nın yaz aylarında sunduğu bir güncellemenin, bir araba hareket halindeyken üç oyunu oynanabilir hale getirdiğini belirtti. O zamandan önce, Passenger Play yalnızca EV park halindeyken kullanılabiliyordu. NHTSA, Aralık ayının başlarında Engadget’e bu özellik hakkında Tesla ile konuştuğunu söyledi.

ODI, ön değerlendirmenin, EV hareket halindeyken Passenger Play’in sürücünün dikkatini dağıtma potansiyelini değerlendireceğini söyledi. Kullanım senaryoları ve ne sıklıkla kullanıldığı da dahil olmak üzere Passenger Play’in çeşitli yönlerini inceleyecektir.

NHTSA, soruşturmayı duyururken, Ağustos ayında teşkilata sunulan bir rapora atıfta bulundu. Şikayette, “Tesla, artık araç hareket halindeyken ana ön koltuk ekranında etkileşimli video oyunları ve canlı internet web aramasını mümkün kılıyor” deniyor. “Neden bir üreticinin, sürücünün tüm araç bilgileri için kullandığı ekranın 2/3’ünü kaplayan, doğası gereği dikkat dağıtıcı bir canlı video oluşturmasına izin veriliyor? Sürücü için tehlikeli bir dikkat dağınıklığı yaratmak pervasızca ihmalkarlıktır.” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Oyun Özelliği İçin Soruşturma Altına Alındı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör