TikTok’un PC Uygulaması, Lisans İhlali İle Suçlanıyor

blank
TikTok Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

İçerik: TikTok’un PC Uygulaması, Lisans İhlali İle Suçlanıyor

TikTok’un PC Uygulaması, Lisans İhlali İle Suçlanıyor:

Streamlabs, Open Broadcasting Software (OBS) projesinden eleştiri alan tek şirket değil. Protokole göre, OBS iş geliştirme müdürü Ben Torell, TikTok’un yakın zamanda piyasaya sürülen Live Studio yazılımıyla açık kaynaklı GNU Genel Kamu Lisansını (aka GPL) ihlal ettiğine dair “net kanıtlara” sahip olduğunu iddia ediyor. Windows canlı yayın uygulamasının OBS Studio’dan ve diğer açık çabalardan kod kullandığı iddia ediliyor, ancak TikTok bu kodu GPL koşulları altında paylaşmadı.

Live Studio, oyun yakalama ve bindirmeler gibi Twitch gibi canlı yayın hizmetlerinden tipik olarak aldığınız özellikleri ve kaliteyi sunmak için. TikTok TechCrunch’a verdiği demeçte, yalnızca birkaç Batı pazarında az sayıda kullanıcı tarafından kullanılabiliyor, ancak bunun gibi bir lisans anlaşmazlığında bunun önemi yok.

Torell, OBS projesinin GPL ihlallerine “iyi niyetle” yanıt verdiğini ve lisansa uyduğu sürece TikTok ile çalışmaktan mutluluk duyacağını vurguladı. Bununla birlikte, TikTok, bu yazı itibariyle OBS’nin endişelerine cevap vermedi ve bu sebeple anlaşmazlık henüz sona ermedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok’un PC Uygulaması, Lisans İhlali İle Suçlanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör