2021’in 3. Çeyreğinde En Çok Akıllı Telefonu Apple Sattı

blank
2021'in 3. Çeyreğinde En Çok Akıllı Telefonu Apple Sattı

İçerik: 2021’in 3. Çeyreğinde En Çok Akıllı Telefonu Apple Sattı

2021’in 3. Çeyreğinde En Çok Akıllı Telefonu Apple Sattı:

Strategy Analytics tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, Apple 2021 yılının 3. çeyreğinde dünya genelinde en fazla 5G özellikli akıllı telefonu satan marka oldu. Apple’ın rekabetteki liderliği, şirketin en son iPhone 13 serisini 14 Eylül’de piyasaya sürmesinden ve ilk 5G özellikli akıllı telefonları olan iPhone 12 serisinin fiyatlarını düşürmesinden birkaç ay sonra gerçekkleşti. Bu arada, Xiaomi, Samsung ve Oppo gibi şirketler, analiz firmasına göre üçüncü çeyrekte en fazla 5G özellikli Android akıllı telefon satan şirketler oldu.

Strategy Analytics tarafından hazırlanan bir rapora göre, 2021 yılının 3. çeyreğinde tüm küresel 5G akıllı telefon satışlarının dörtte birini Apple oluşturdu. Apple, dünya genelinde en fazla 5G akıllı telefonu satarken, şirketin Android cephesindeki en yakın rakibi, Xiaomi adı altında birden fazla akıllı telefon piyasaya süren Xiaomi oldu. Xiaomi’yi Redmi ve Poco markaları takip etti. Ancak rapora göre, Xiaomi’nin 2021’in üçüncü çeyreği için yıllık performansı artan rekabet nedeniyle sekteye uğradı.

Xiaomi, 2021’in ikinci çeyreğinde dramatik bir büyümeye tanık olduktan sonra durmuş olsa da, Strategy Analytics, Samsung’un Avrupa’da önemli bir büyüme kaydettiğini söylüyor. Oppo ise büyümesini Çin’de sürdürüyor. Küresel olarak Samsung, üst düzey Samsung Galaxy Z Flip 3, Galaxy S21 Ultra ve daha uygun fiyatlı A Serisi akıllı telefonların piyasaya sürülmesinin ardından Oppo’yu geçti ve 2021’in 3. çeyreğinde Xiaomi’den sonra ikinci lider 5G Android akıllı telefon satıcısı oldu.

Büyüme açısından, Honor, 5G cephesinde çeyreğe göre en hızlı büyüyen marka oldu. Firma daha önce Huawei’nin bir alt markasıydı, ancak Huawei, ABD’den gelen yaptırımlardan kurtulmak için bu yıl Honor’u elden çıkardı. Rapora göre, Honor’un 2021’in 3. çeyreğinde en popüler 5G özellikli akıllı telefonları Honor 50 5G, Honor 50 SE ve Honor 50 Pro 5G oldu ve markanın Çin’de popülaritesinin artmasına yardımcı oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: 2021’in 3. Çeyreğinde En Çok Akıllı Telefonu Apple Sattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör