Zoom, Güvenlik Standardını İki Yeni Sertifikayla Güçlendiriyor

blank
Zoom, Güvenlik Standardını İki Yeni Sertifikayla Güçlendiriyor

İçerik: Zoom, Güvenlik Standardını İki Yeni Sertifikayla Güçlendiriyor

Zoom, Güvenlik Standardını İki Yeni Sertifikayla Güçlendiriyor:

Zoom, dünya çapında yaygın olarak kullanılan güvenlik standartları ISO/IEC 27001:2013 ve SOC 2+HITRUST sertifikalarını aldığını duyurdu.

Zoom Video Communications, Inc., tümleşik iletişim platformunun, endüstri tarafından tanınan sertifika ve sertifika listesine ISO / IEC 27001: 2013 ve SOC 2 + HITRUST güvenlik sertifikalarını eklediğini duyurdu. Zoom’un güvenlik yaklaşımının ayrılmaz bir parçası olan üçüncü taraf denetimine eklenen bu yeni sertifikalar, platformun müşterilerine karşı veri gizliliği şeffaflığı anlayışına önemli katkı sağlayacak.

Bu kapsamda Zoom Meetings, Zoom Phone, Zoom Chat, Zoom Rooms ve Zoom Webinarlar artık Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) / Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) 27001:2013’e göre sertifikalandırılmıştır. ISO/IEC 27001:2013 sertifikası Üçüncü taraf denetçiler tarafından yürütülen, dünya çapında yaygın olarak kullanılan bir güvenlik standardı olan , en iyi güvenlik uygulamalarını ve kontrol süreçlerini kapsar. Sertifika almak isteyen kurumların, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin (BGYS) operasyonel hale getirilmesi de dahil olmak üzere sıkı bir güvenlik programına sahip olmaları gerekmektedir. BGYS, varlıkların gizliliğinin, kullanılabilirliğinin ve bütünlüğünün tehditlerden ve güvenlik açıklarından makul ölçüde korunmasını sağlamak için kuruluşların uygulaması gereken kontrolleri tanımlar ve yönetir.

Zoom, mevcut SOC 2 denetim raporunun kapsamını Health Information Trust Alliance Ortak Güvenlik Çerçevesi (HITRUST CSF) kontrol gereksinimlerini karşılamak için ek kriterler içerecek şekilde genişletti. HITRUST, GDPR, ISO, NIST, PCI ve HIPAA gibi ulusal ve uluslararası kabul görmüş standartları ve düzenlemeleri kullanan bir güvenlik standardıdır.

Zoom’un SOC 2 + HITRUST raporu, American Institute of Certified Public Accountants (AICPA) Trust Services Principles and Criteria (TSC) ve HITRUST ile uyumlu olduğu için Zoom platformunun güvenliğini ve kullanılabilirliğini koruyan kontrollere de şeffaf bir bakış sağlar. BOS. Bu onay ayrıca Zoom Meetings, Zoom Phone, Zoom Chat, Zoom Rooms ve Zoom Video Web Seminerleri için de geçerlidir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Zoom, Güvenlik Standardını İki Yeni Sertifikayla Güçlendiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör