Tesla, Araç İçi Video Oyunlarını Devre Dışı Bırakacak

blank
Tesla, Araç İçi Video Oyunlarını Devre Dışı Bırakacak

İçerik: Tesla, Araç İçi Video Oyunlarını Devre Dışı Bırakacak

Tesla, Araç İçi Video Oyunlarını Devre Dışı Bırakacak:

Tesla, arabalar hareket halindeyken NHTSA’nın araç içi oyunlar ile ilgili başlattığı soruşturmaya karşı önlem alma kararı aldı. Guardian, Tesla’nın hareket halindeyken Passenger Play’i devre dışı bırakan bir güncelleme sunacağını öğrendi. Mega şirketin sözcüsü, Tesla’nın konuyu yetkililerle görüştükten sonra değişikliğe söz verdiğini açıkladı. Güncellemenin ne zaman geleceğine dair henüz bir açıklama yapılmadı, ancak gelecekte Tesla’nızın içinde oyun oynamak için önce aracınızı park etmeniz gerekecek gibi gözüküyor.

Temsilci, güncellemeye rağmen soruşturmanın devam edeceğini de açıklamasına ekledi. NHTSA, Araç Güvenliği Yasası’nın, şirketlerin dikkati dağılmış sürüş de dahil olmak üzere önemli güvenlik riskleri oluşturan arabaları satmasını engellediğini yineledi. Soruşturma, 2017 ve 2022 model yılları arasında satılmış olan yaklaşık 580.000 Tesla EV’yi kapsıyor.

NHTSA, Tesla’nın ihmalkar olduğunu tespit ederse, eylemsizlik sonuçları daha da kötüleştirebilir. Bir de rekabet baskısı meselesi var. Mercedes-Benz kısa süre önce orta sürüşte video oynatmaya izin veren bir hatayı düzeltti – Tesla aynı şeyi yapmayı reddederse bu marka açısından iyi olmayacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Araç İçi Video Oyunlarını Devre Dışı Bırakacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör