Biyonik Cihazlar İçin Siber Güvenlik Önlemleri Geliştiriliyor

blank
Biyonik Cihazlar İçin Siber Güvenlik Önlemleri Geliştiriliyor

İçerik: Biyonik Cihazlar İçin Siber Güvenlik Önlemleri Geliştiriliyor

Biyonik Cihazlar İçin Siber Güvenlik Önlemleri Geliştiriliyor:

Önde gelen küresel siber güvenlik ve dijital gizlilik şirketi Kaspersky, kapsamlı bir siber güvenlik politikası sunarak insanları güçlendirme olgusunun zorluklarını ele alan ilk kuruluşlardan biri oluyor. Gelişmeyi çevreleyen tüm heyecan ve yenilikler, özellikle insan vücudunun parçalarını yapay bir implantla değiştirmeyi veya büyütmeyi amaçlayan biyonik cihazların artan kullanımı, siber güvenlik uzmanları ve daha geniş topluluk tarafından geniş çapta beğeniliyor. Ancak çoğu insan özel cihazların güvenliğine çok az dikkat edilmesinden endişe duyuyorlar. Konuyla ilgili farkındalık eksikliği, hem insan güçlendirme teknolojilerinin daha da geliştirilmesi hem de gelecekte daha güvenli bir dijital dünya için belirsizlik ve risklere yol açıyor.

Kaspersky, sürekli olarak teknolojinin insanları güçlendirme potansiyelini araştırıyor ve teknolojiyi hayatımıza entegre ederken karşılaşabileceği güvenlik sorunlarını göz önünde bulunduruyor. Topluluk içindeki açık tartışmanın ardından şirket, güvenlik düzenlemesine yönelik özel ihtiyaca yanıt vermeye karar verdi ve güçlendirme teknolojilerinin kurumsal BT ağlarında oluşturabileceği güvenlik risklerini azaltmak için bir siber güvenlik politikası geliştirdi. Belge, yetkilendirilmiş çalışanların gelecekte şirkette daha yaygın hale geleceği bir senaryoya dayanıyor ve Kaspersky çalışanlarının biyoçip implantlarıyla gerçek yaşam testlerini hesaba katıyor.

Kaspersky güvenlik uzmanları tarafından geliştirilen politika, şirket içinde biyonik cihazların* kullanımına ilişkin prosedürleri yönetiyor ve iş süreçlerindeki ilişkili siber güvenlik risklerini azaltmayı hedefliyor. Önerilen güvenlik önlemleri, şirketin tüm altyapısını ve iş birimlerini ele almakta. Sonuçlar, tam erişim kontrol sisteminin yanı sıra yönetim süreçleri, bakım süreçleri ve otomatikleştirilmiş sistemlerin kullanımı için de geçerli. Politika, şirkete sözleşmeli hizmetler sunan üçüncü şahısların çalışanları, geçici personeli ve çalışanları için geçerli olacak. Tüm bu faktörler, kurumsal altyapıda siber güvenliği daha üst düzeyde geliştirmeyi amaçlıyor.

Kaspersky Avrupa’nın Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi (GReAT) Direktörü Marco Preuss “İnsan güçlendirme, yeterince keşfedilmemiş ve gelişen bir teknoloji alanıdır. Bu nedenle, kullanımlarıyla ilgili sorunları netleştirmek için ilk adımı atıyoruz. Güvenliğin güçlendirilmesi, bu potansiyelin olumlu bir şekilde kullanılmasını sağlamamıza yardımcı olacaktır. Yarın için daha güvenli bir dijital dünya inşa etmek için bugünden insanları güçlendirmenin geleceğini dijital olarak güvence altına almamız gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Biyonik Cihazlar İçin Siber Güvenlik Önlemleri Geliştiriliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör