Dünyanın En Büyük E-Spor Turnuvası İstanbul’da Olacak

blank
Dünyanın En Büyük E-Spor Turnuvası İstanbul'da Olacak

İçerik: Dünyanın En Büyük E-Spor Turnuvası İstanbul’da Olacak

Dünyanın En Büyük E-Spor Turnuvası İstanbul’da Olacak:

Dünya çapında 100’den fazla federasyonu bünyesinde barındıran ‘Küresel E-Spor Federasyonu’ (GEF), tarihindeki ilk ‘Küresel E-Spor Oyunları’nı (GEG) Singapur’da gerçekleştirdi. Dünyanın dört bir yanındaki E-Spor paydaşları bir araya gelerek Global E-Sports Games’in 2022 turnuvasına İstanbul’un ev sahipliği yapmasına karar verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki SPORT İSTANBUL, ‘Küresel E-Spor Oyunları’nı (GEG) İstanbul’da gerçekleştirmek için yaptığı girişimlerin ödülünü aldı. Aralık 2022’de e-Spor tutkunlarının gözü İstanbul’da olacak. İstanbul, ikinci kez düzenlenecek olan Global E-Spor Oyunları’na ev sahipliği yapacak.

SPOR İSTANBUL Genel Müdür İ. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Ali Kiremitçioğlu ve Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir katıldı.

GEG 2021, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, İngiltere, Arjantin, Brezilya ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere birçok farklı ülkeden E-Sporcuları bir araya getirdi. GEG 2’de eFootball2021, Street Fighter ve DOTA 22 turnuvaları düzenlendi. GEF, etkinliğin son gününde İstanbul’un ev sahipliğinde önümüzdeki yıl E-Sporcuların bir araya geleceğini belirtti. İstanbul’da düzenlenecek etkinliğin ardından GEG’e 2023’te Riyad, 2024’te Çin, 2025’te BAE ve 2026’da ABD ev sahipliği yapacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dünyanın En Büyük E-Spor Turnuvası İstanbul’da Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör