Küresel Çip Sıkıntısı Uzun Süre Devam Edecek

blank
Küresel Çip Sıkıntısı Uzun Süre Devam Edecek

İçerik: Küresel Çip Sıkıntısı Uzun Süre Devam Edecek

Küresel Çip Sıkıntısı Uzun Süre Devam Edecek:

Küresel çip kıtlığı haberleri bu yıl geniş kapsamlı bir konu haline geldi. Yarı iletken çip krizi gerçek ve hayatlarımız üzerinde ciddi bir etkisi oldu. Otomobil fiyatları ciddi anlamda arttı ve otomobil üretimi daha zor hale geldi. Bilgisayar üreticileri, uzaktan çalışma ve okul cihazları için artarak devam eden tüketici talebine ayak uydurmak zorunda. Sayısız ürünün üretimi sekteye uğradı ve çıkış tarihleri ​​2021 boyunca ileri tarihlere ertelendi.

Hemen hemen herkesi etkileyen bir sorun olsa da, çip sıkıntısı özellikle oyuncular için acı verici oldu. PlayStation 5’in piyasaya sürülmesinin ardından bir yıl geçmesine rağmen sipariş etmek hala neredeyse imkansız. Ve donanım kaynaklarının azalmasına ve hızla artan fiyatlara zaten alışmış olan GPU’larını yükseltmek için can atan PC oyuncuları, eski ekran kartlarıyla yaşamaya devam etmek zorunda kalacaklar gibi gözüküyor.

Forrester Analytics’ten Glenn O’Donnell’in söylediği gibi, sorun çoğunlukla basit bir arz ve talep sorunu olarak devam ediyor. Bunun birkaç nedenini tahmin etmek zor gözükmüyor: otomobil üreticileri, tüketicilerin yeni araç satın almakla ilgilenmeyeceği varsayımıyla, pandeminin başlangıcında donanım siparişlerini düşürdü ve bu stratejinin tersinin doğru olduğu ortaya çıktı. Küresel çip sıkıntısı ikinci el araba fiyatlarını da önemli ölçüde artırdı. Çip üreticileri ayrıca PC’lere, oyun konsollarına ve çok çeşitli donanımlara yönelik artan talebe ayak uydurmak zorunda kalırken, aynı zamanda COVID salgını ve diğer önlemler nedeniyle üretimdeki yavaşlamalarla da uğraştı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Küresel Çip Sıkıntısı Uzun Süre Devam Edecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör