Türkiye, Lityum İyon Pil Üretim Üssü Olacak

blank
Türkiye, Lityum İyon Pil Üretim Üssü Olacak

İçerik: Türkiye, Lityum İyon Pil Üretim Üssü Olacak

Türkiye, Lityum İyon Pil Üretim Üssü Olacak:

Kayseri’de kurulacak olan Lityum İyon Pil Üretim Tesisi, Türkiye’de bir ilk olacak. 2022 yılında açılacak olan tesis, Avrupa’nın en büyük Lityum-iyon tesisi ünvanını da alacak. Lityum-İyon Pil Üretim Tesisi sayesinde Türkiye kendi lityum-iyon pil teknolojisini de üretecek ve dışa bağımlılığı sona erdirecek. Lityum İyon Batarya Tabanı da yerli otomobil TOGG’a katkı sağlayacak.

Türkiye’de lityum iyon pil teknolojisi için ciddi adımlar atılıyor. ASPİLSAN, Kayseri’de Lityum İyon Pil Üretim Üssü kuruyor. 2022 yılında açılması planlanan fabrika, sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en büyük Lityum-iyon pil üretim tesisi olacak. Lityum iyon piller, savunma sanayinde elektrikli cihazlardan dronelara kadar hayatın her alanında kullanılmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağlı ASPİLSAN Enerji, bu ihtiyaca yönelik yerli ve milli çözümler üretmektedir.

Kayseri’deki üretim merkezinde günlük hayatın enerji ihtiyacını karşılayacak tüm pillerin üretilmesi için harekete geçildi. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük lityum pil üretim üssü şehirde kuruluyor.

Tesis sayesinde Türkiye kendi lityum iyon pil teknolojisini de üretecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Türkiye, Lityum İyon Pil Üretim Üssü Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör