Yeni ŠKODA FABIA, Euro NCAP Testinde 5 Yıldız Aldı

blank
Yeni ŠKODA FABIA, Euro NCAP Testinde 5 Yıldız Aldı

İçerik: Yeni ŠKODA FABIA, Euro NCAP Testinde 5 Yıldız Aldı

Yeni ŠKODA FABIA, Euro NCAP Testinde 5 Yıldız Aldı:

Yeni ŠKODA FABIA, bağımsız test kuruluşu Euro NCAP tarafından yapılan çarpışma testlerinde 5 yıldız alarak sınıfının en güvenli araçlarından biri olduğunu kanıtladı. Dördüncü nesil FABIA, daha kapsamlı olarak değerlendirilen çarpışma ve güvenlik testlerinde yeni kriterleri karşılayarak öne çıktı.

Yüzde 78 maksimum puan ortalaması ile başarısını gösteren FABIA, yetişkin yolcu korumada yüzde 85 ve çocuk yolcu korumada yüzde 81 maksimum puan alarak dikkat çekici dereceler elde etti.

FABIA’nın elde ettiği yüksek puan, ŠKODA’nın etkileyici performansını 2008 yılından bu yana devam ettirdi. Üreticinin o yıldan bu yana piyasaya sürdüğü 14 model, testlerde 5 yıldız almayı başardı.

Dokuz adede kadar hava yastığı ile seçilebilen yeni FABIA, modelde ilk kez sürücü diz hava yastığı ve arka yan hava yastıkları opsiyonel olarak sunuluyor. Ayrıca araçtaki ISOFIX ve Top Tether bağlantıları sayesinde çocuk koltuğu güvenli bir şekilde kullanılabiliyor.

Bileşenleri %80 oranında yüksek mukavemetli çelikten üretilen MQB-A0 platformu, FABIA’ya sadece yüksek burulma direnci sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda gelişmiş yardım sistemlerinin entegrasyonuna da katkıda bulunuyor. Bunlara Adaptif Hız Sabitleyici, Şeritte Kalma Asistanı, yayaları ve bisikletlileri algılayan Ön Fren Asistanı ve Şerit Değiştirme Asistanı dahil. Ayrıca park etmeyi kolaylaştıran Park Asistanı, Manevra Asistanı ve Geri Görüş Kamerası da yeni nesil güvenlik önlemleri arasında yer alıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni ŠKODA FABIA, Euro NCAP Testinde 5 Yıldız Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör