Final Fantasy XVI, COVID-19 Nedeniyle Gelecek Yıla Ertelendi

blank
Final Fantasy XVI, COVID-19 Nedeniyle Gelecek Yıla Ertelendi

İçerik: Final Fantasy XVI, COVID-19 Nedeniyle Gelecek Yıla Ertelendi

Final Fantasy XVI, COVID-19 Nedeniyle Gelecek Yıla Ertelendi:

Geçen yıl Square Enix, uzun süredir devam eden RPG serisinin bir sonraki bölümü olan Final Fantasy XVI’yı duyurmuştu ve 2021’in sonuna doğru oyunun satışa sunulacağını açıklamıştı. Ancak geçtiğimiz günlerde etkisini tekrar göstermeye başlayan COVID-19 salgını nedeniyle oyunun beklenen çıkış tarihi ileri bir zamana ertelenmiş gibi görünüyor.

Yapımcı Naoki Yoshida Twitter’da “Son konuştuğumuzda, 2021’de bir süre sonra Final Fantasy XVI hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağıma söz vermiştim. Ancak, devam eden Covid-19 pandemisinden kaynaklanan komplikasyonlar oyunun gelişimini neredeyse yarım yıl geciktirdiği için bu sözü tutamayacağımı üzülerek bildiririm.” dedi.

Geliştirici Square Enix, COVID-19 salgını nedeniyle oyun yapımcılarının evden çalışmasına izin verdi, ancak görünüşe göre bu esneklik oyunun tasarlanma ve geliştirme programını olumsuz yönde etkiledi. Yoshida, “Bu, ne yazık ki Tokyo ofisiyle iletişimi engelledi ve bu da, dış kaynak ortaklarımızdan gelen varlık teslimatlarında gecikmelere veya aşırı durumlarda iptallere yol açtı.” dedi.

Geçen yıl belirtildiği gibi, FF XVI orijinal olarak PlayStation 5’e özel olarak piyasaya sürülmüştü ve son sürümlerin daha bilimkurgu odaklı ortamlarından ziyade bir ortaçağ ortamına sahip olduğu görülmüştü. Şirket, proje için “tamamen yeni bir geliştirme ortamı” kurduğunu ve daha sağlıklı bir programlama ve geliştirme süreci için PS5’in içini dışını öğrenmek zorunda olduğunu açıkladı.

Yoshida, “2021’in çoğunu bu [salgın] sorunu ele almak için harcadık ve yeni yıla kadar etkisini minimumda görmeyi umuyoruz, bu da elimizdeki görevlere daha iyi odaklanmamıza izin veriyor. Odaklanmamız gereken şeyler ise grafik kaynak kalitesini artırma, savaş mekaniklerini iyileştirme, ayrıntılandırma bireysel savaşlar, ara sahnelerde son rötuşları yapmak ve genel grafik optimizasyonu yapmak,” dedi. Yeni plan, 2022 baharında oyun ile ilgili bir açıklama yapmak ve oyunu bundan bir süre sonra piyasaya sürmek olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Final Fantasy XVI, COVID-19 Nedeniyle Gelecek Yıla Ertelendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör