iPhone 14’de Fiziksel SIM Kart Yuvası Olmayacak

blank
iPhone 14'de Fiziksel SIM Kart Yuvası Olmayacak

İçerik: iPhone 14’de Fiziksel SIM Kart Yuvası Olmayacak

iPhone 14’de Fiziksel SIM Kart Yuvası Olmayacak:

Apple, Eylül 2022’den itibaren fiziksel SIM kart yuvası olmayan yeni iPhone modellerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Söz konusu iPhone modelleri, fiziksel sim kart yerine hücresel ağ bağlantısı için yalnızca eSIM desteğini içerecek. Değişiklik, önümüzdeki yıl iPhone 14 ailesi ile gerçekleşebilir. Apple, Eylül 2018’de iPhone XS’in piyasaya sürülmesinden bu yana iPhone modellerinde eSIM desteği sunuyor. Ancak şu anda tüm iPhone modellerinde eSIM desteğinin yanı sıra bir Nano-SIM kart yuvası bulunuyor.

Anonim bir bilgi veren tarafından paylaşılan görünüşte meşru bir belgeye atıfta bulunan MacRumors, Apple’ın büyük ABD operatörlerine Eylül ayına kadar yalnızca eSIM akıllı telefonlara hazırlanmalarını tavsiye ettiğini açıkladı. Bazı operatörlerin, geçişin bir parçası olarak 2022’nin ikinci çeyreğinde kutuda Nano-SIM kartı olmayan belirli iPhone 13 modellerini sunmaya başlayacağı söyleniyor. Bu, kullanıcıların eSIM kullanarak birincil ağlarına erişmeye başlamasını sağlayacak.

Önceki modellerden farklı olarak iPhone 13 serisinin, eSIM kullanarak çift SIM desteği sağlayan birden çok eSIM profilini desteklediğini belirtmek önemli. Bu, kullanıcıların en yeni iPhone modellerinde Nano-SIM kartlarını kullanmadan iki farklı ağa erişebilecekleri anlamına geliyor. Apple’ın gelecek yıl tam eSIM modeline geçeceği tahmin edildiğinden bu sadece bir başlangıç ​​olabilir.

blank

Apple, Nano-SIM kart yuvasını çıkararak, gelecekteki iPhone modellerinde daha iyi suya dayanıklılık ve gelişmiş bir tasarım sunabilir. Ayrıca, üreticiye fiziksel SIM kart yuvası yerine başka bileşenler eklemesi için alan sağlayacaktır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 14’de Fiziksel SIM Kart Yuvası Olmayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör