Tesla, Araç Kullanırken Oyun Oynama Özelliğini Kapatıyor

blank
Tesla, Araç Kullanırken Oyun Oynama Özelliğini Kapatıyor

İçerik: Tesla, Araç Kullanırken Oyun Oynama Özelliğini Kapatıyor

Tesla, Araba Kullanırken Oyun Oynama Özelliğini Kapatıyor

Tesla, araba kullanırken oyun oynama özelliğini kapatmaya karar verdi. Karar, ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Ajansı (NHTSA) tarafından başlatılan bir inceleme sonrasında alındı.

NHTSA, Tesla’dan yaptığı bir bildirimde bu özelliğin yalnızca yazılım güncellemesinden sonra araç hareket halinde olmadığında kullanılabileceğini duyurdu.

Tesla konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Elon Musk tarafından kurulan şirket, araba kullanırken oyun oynama özelliğinin tehlikeli olması nedeniyle eleştirildi.

Bu hafta başlatılan bir incelemede, NHTSA, özelliğin sürücülerin dikkatini dağıtabileceği ve kaza riskini artırabileceği sonucuna vardı. Tesla’nın oyun özelliği, sürücüler için değil yolcular için tasarlandı.

Oyun ekranı açıldığında kullanıcıdan sürücü değil yolcu olduğunu onaylaması istendi. Ancak bir sürücünün yalan beyanda bulunarak oyun oynamasına herhangi bir engel yoktu.
Başlangıçta sadece araçlar durur haldeyken kullanılabilen bu özellik, Aralık 2020’de gelen bir güncelleme ile oyunun hareket halinde oynanabilmesine olanak tanıyordu.

NHTSA ayrıca Ağustos ayında Tesla’nın Otopilot sistemine ilişkin bir soruşturma başlattı.

Sistemin yol kenarındaki acil durum araçlarını tespit edememesi ve arkadan çarpması da dahil olmak üzere çeşitli kazalar nedeniyle başlatılan soruşturma sürüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Araç Kullanırken Oyun Oynama Özelliğini Kapatıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör