Hyundai İçten Yanmalı Motor Geliştirmeyi Durdurdu

blank
Hyundai İçten Yanmalı Motor Geliştirmeyi Durdurdu

İçerik: Hyundai İçten Yanmalı Motor Geliştirmeyi Durdurdu

Hyundai İçten Yanmalı Motor Geliştirmeyi Durdurdu. Hyundai’nin elektrikli otomobillere geçişi hızlandırmak için gaz motoru geliştirme birimini kapattığı bildiriliyor. Hyundai ilk elektrikli otomobilini piyasaya sürdü, ancak içten yanmalı motorları geçmeye hazır gibi görünüyor. Electrek’in bildirdiği gibi, Korea Economic Daily kaynakları Hyundai’nin bu ay ara ara araştırma merkezinin motor tasarım birimini kapattığını iddia ediyor. Bazı işçiler mevcut motorları iyileştirmeye devam edecek, ancak geri kalanı EV ile ilgili işlere geçecek.

Görünüşe göre şirket, binaları EV geliştirme için dönüştürüyor. Güç aktarma sistemi geliştirme merkezi bir elektrifikasyon test tesisi haline geliyor ve performans geliştirme merkezi artık elektrikli makinelere ayrılmış durumda. Ayrıca yeni bir pil geliştirme merkezi var ve araştırmacılar artık ham pil ve çip bileşenleri tedarik ediyor.

Söylenilene göre amaç basit. Hyundai, elektrikli otomobillere geçişi hızlandırmak istiyor, bu da enerjisinin çok daha fazlasını yeni teknolojiye adamak anlamına geliyor. Yeni araştırma şefi Park Chung-kook bir e-postada, elektrifikasyonun “kaçınılmaz” olduğunu ve geçişin “gelecekteki pazara hakim olacak” otomobillerin üretilmesine yardımcı olacağını bildirdi.

Birçok ülke ve eyalet, 2030’larda içten yanmalı otomobillerin satışını yasaklamayı planlıyor. Örneğin, Hyundai’nin Güney Kore’deki üretimi, 2030 yılına kadar sadece yanmalı satışları ve 2035 yılına kadar tüm içten yanmalı araç satışlarını yasaklayacak bir iklim planına sahip. Hyundai dizelleri zaten aşamalı olarak kaldırıyor. Kısa bir süre için piyasada olacak yeni motorlar tasarlamak pek mantıklı olmaz ve şirketin herhangi bir hükümet kesintisinden çok önce elektrikli araç serisini önemli ölçüde genişletmesi muhtemel.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai İçten Yanmalı Motor Geliştirmeyi Durdurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör