Instagram, 2022’de Reels Özelliğine Odaklanacak

blank
Instagram, 2022'de Reels Özelliğine Odaklanacak

İçerik: Instagram, 2022’de Reels Özelliğine Odaklanacak

Instagram, 2022’de Reels Özelliğine Odaklanacak:

Kısa bir yıl sonu video mesajında ​​Instagram başkanı Adam Mosseri, platformun önünde neler olduğuna dair kullanıcılarar fikir verdi. Mosseri, “Instagram’ın ne olduğunu yeniden düşünmemiz gerekecek çünkü dünya hızla değişiyor ve biz de onunla birlikte değişmek zorunda kalacağız” dedi. Mosseri, Instagram’ın 2022 için hazırladıklar yeni video önceliklerini de belirledi.

Mosseri, Instagram’ın “tüm video içeriklerini Reels etrafında birleştireceğini ve Reels özelliğini büyütmeye devam edeceğini” söyledi. Instagram, son aylarda videoları işleme biçiminde bazı değişiklikler yapıyor. Ekim ayında, ana beslemeye daha uzun biçimli videolar getirmek için IGTV özelliğini kullanımdan kaldırdı. Yeni getirilen özelliğe göre kullanıcıların tam videoyu izlemek için Reels ekranına dokunması gerekiyor.

İçerik oluşturuculara gelince, Mosseri, Instagram’ın geçimlerini sağlamak için daha fazla para kazanma aracı sunacağını söyledi. Ayrıca Mosseri, Instagram’ın 2022’de mesajlaşmaya (belki de insanların çevrimiçi iletişim kurmasının ana yolu olduğu için) ve şeffaflığa odaklanacağını söyledi.

Mosseri ayrıca platformun kontroller üzerindeki çalışmalarını da ikiye katlayacağını belirtti ve bu ayın başlarında yeni geliştirilen ebeveyn kontrollerini de platforma ekleyeceğini duyurdu.

Mosseri, Instagram’ın bu yıl kullanıcılara deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için yaptığı bazı güncellemelere değindi. Doğrudan mesajlarda hassas içerik kontrolleri, beğeni sayılarını ve Gizli Sözleri gizleme yeteneği gibi özellikler vurgulandı.

Yine de 2021’de Instagram için tam olarak sorunsuz bir yıl olmadı. Bir kere, güvenlik endişeleri nedeniyle Instagram Kids uygulamasındaki çalışmalar askıya alındı.

Muhbir Frances Haugen tarafından paylaşılan belgelere dayanan raporlar, Meta/Facebook’un Instagram’ın gençlerin zihinsel sağlığını nasıl etkileyebileceğinin farkında olduğunu gösterdi. Mosseri, bu ayın başlarında Senato’ya, Instagram’ın “üçüncü taraf araştırmacıların kendi çalışmalarını tasarlayabilmeleri ve refahın gençler üzerindeki etkileri hakkında kendi sonuçlarını çıkarabilmeleri için verilere anlamlı erişim” sunacağını ifade etti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, 2022’de Reels Özelliğine Odaklanacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör