Milli Hava Savunma Füze Sistemi HİSAR O+ Göreve Hazır

blank
Milli Hava Savunma Füze Sistemi HİSAR O+ Göreve Hazır

İçerik: Milli Hava Savunma Füze Sistemi HİSAR O+ Göreve Hazır

Milli Hava Savunma Füze Sistemi HİSAR O+ Göreve Hazır. Milli hava savunma füze sistemi HİSAR O+’nın kabul faaliyetleri tamamlanmış olup, tüm unsurları ile göreve hazırdır. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, son gelişmeleri sosyal medya hesaplarından şu ifadelerle duyurdu:

“Savunma sanayimiz bir başarıya daha imza attı! Milli hava savunma füze sistemimiz HİSAR O+, envantere girmeden önceki son kabul atışında yüksek irtifadaki yüksek hızlı hedefi imha etti. HİSAR O+ şimdi tüm unsurlarıyla tam kapasiteyle. Şanlı ordumuza iyi şanslar!”

HİSAR O+ Hava Savunma Füze Sistemi, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Projesi olarak Aselsan-Roketsan işbirliği ile yerli ve milli olarak geliştirildi. Savaş başlığı TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirildi. 360 derece verimliliğe sahip olan sistem, aynı anda en az 9 hedefe nişan alıp ateş edebiliyor. HİSAR O+ Sisteminin önleme menzili 25 km’ye ulaşıyor.

Her türlü hava koşulunda görev yapabilen HİSAR, savaş uçakları, helikopterler, havadan karaya füzeler, seyir füzeleri ve silahlı/silahsız insansız hava araçlarına (İHA/SİHA) karşı etkilidir. Stratejik ve kritik tesislere sahip ülkemizdeki mevcut ihtiyaç ve tehditlere uygun olarak tasarlanan HİSAR, ülkenin hava savunmasında ciddi bir güç çarpanı olacaktır.

Yerli ve milli kaynaklarla geliştirilen HİSAR O+ Sistemi, dağıtık ve esnek mimari kabiliyeti ile noktasal ve bölgesel hava savunma görevlerini icra edecek. HİSAR O+ Sistemi, batarya ve tabur yapılarında organizasyonel bir altyapıya sahiptir. Sistem; Atış Kontrol Merkezi, Füze Fırlatma Sistemi, Orta İrtifa Hava Savunma Radarı, Elektro Optik Sistem ve Kızılötesi Arayıcı Füze elemanlarından oluşmaktadır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Milli Hava Savunma Füze Sistemi HİSAR O+ Göreve Hazır

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör