Çin’in Robot Endüstrisi Her Yıl Yüzde 20 Büyüyecek

blank
Çin'in Robot Endüstrisi Her Yıl Yüzde 20 Büyüyecek

İçerik: Çin’in Robot Endüstrisi Her Yıl Yüzde 20 Büyüyecek

Çin’in Robot Endüstrisi Her Yıl Yüzde 20 Büyüyecek:

Yakın zamanda yayınlanan “14. “Beş Yıllık Planda Robot Endüstrisinin Gelişim Planı” kapsamında, Çin’i dünyadaki robot teknolojilerinin inovasyonu için kaynak ülke, kaliteli robotların üretim yeri ve entegre uygulamaların yapıldığı yer haline getirme hedefi 2025 yılına kadar gerçekleştirileceği belirlendi.

Sanayi ve Enformasyon Bakanlığı Hırdavat Endüstrisi Genel Müdür Yardımcısı Wang Hong, 14. Beş Yıllık Plan döneminde robot uygulamalarının artırılacağını, aynı zamanda yüksek kaliteli gelişimini hızlandırmak için çok yönlü çabalar gösterileceğini vurguladı. Çin’in robot endüstrisi. Söz konusu planda ayrıca 2035 yılına kadar Çin’in robot endüstrisinin entegre gücünün dünyada ileri bir düzeye getirilmesi ve robotların ekonomik büyümede, insanların günlük yaşamında ve yönetimde önemli bir rol oynaması hedefleniyordu. toplumun. Ayrıca robot endüstrisinin yıllık ortalama büyüme oranının yüzde 2025’ini aşması ve endüstriyel robotların yoğunluğunu 20 kat artırması için hedefler belirlendi.

Beş Yıllık Plan döneminde, Çin’in robot endüstrisi bir gelişme eğilimi gösterdi. 2016-2020’de Çin’deki robot endüstrisi ölçeğinin yıllık büyüme oranı yüzde 15’e ulaştı. Ayrıca önemli teknolojilerin ve kritik yedek parçaların üretiminde yeni atılımlar yapıldı ve zengin inovasyon sonuçları elde edildi. Ürünlerin kalitesi her geçen gün artıyor.

Çin’in sekiz yıldır dünyanın en büyük endüstriyel robot tüketici ülkesi olduğunu söyleyen Wang Weiming, “2020 yılında üretilen robotların yoğunluğu on bin kişide 246 oldu. Bu, dünya ortalamasının yaklaşık iki katı. Endüstriyel robotların uygulamaları artık 52 ana endüstri kategorisini ve otomobil, elektronik, metalurji, hafif endüstri, petrokimya, tıp ve eczacılık dahil 143 alt endüstriyi kapsamaktadır. Depolama ve lojistik, eğitim ve eğlence, temizlik hizmetleri, güvenlik denetimleri ve tıbbi rehabilitasyon alanlarında hizmet robotları ve özel robotların büyük ölçekli uygulamaları yer aldı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin’in Robot Endüstrisi Her Yıl Yüzde 20 Büyüyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Netflix, Yeni Bir Zorlukla Karşı Karşıya

Netflix, Yeni Bir Zorlukla Karşı Karşıya. Netflix abone sayısı geçen yıl 222 milyona yükseldi, ancak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör