İletişim Sektörü Üçüncü Çeyrekte Yüzde 19 Büyüdü

blank
İletişim Sektörü Üçüncü Çeyrekte Yüzde 19 Büyüdü

İçerik: İletişim Sektörü Üçüncü Çeyrekte Yüzde 19 Büyüdü

İletişim Sektörü Üçüncü Çeyrekte Yüzde 19 Büyüdü:

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, salgın sonrası dünya ekonomisinde yaşanan daralmaya rağmen iletişim sektöründeki ivmenin yavaşlamadığına dikkat çekerek, sektörün üçüncü çeyrekte yüzde 19 büyüdüğünü açıkladı. Mobil abone sayısının 87 milyonu temel aldığını belirten Karaismailoğlu, fiber altyapı uzunluğunun 455 bin kilometreyi aştığını vurguladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu tarafından hazırlanan “Türk Elektronik Haberleşme Sektörü Üç Aylık Piyasa Verileri Raporu”nu değerlendirdi. Dijitalleşme konusuna vurgu yapan Karaismailoğlu, Kovid-19 salgını ile alışkanlıkların değiştiğini, hayatın her alanında dijitalleşmenin; Bilgi ve elektronik iletişim teknolojilerine bağımlı olduğunu kaydetti. İnternete aktarılan her hizmetin ağlarda kullanılan veri miktarındaki ve bağlantı sayısındaki artışa yansıdığını ifade eden Karaismailoğlu, taleple gelen büyümenin önümüzdeki günlerde fırsata dönüştürülmesi gerektiğini ifade etti. Yeni taleplerin yatırıma dönüştürülmesi gerektiğini kaydeden Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, bu noktada kapasite sorunlarının olmamasının yatırımlardaki sürekliliği gösterdiğini belirtti.

Ekim ayında gerçekleştirilen 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası sonunda sektörle birlikte elektronik haberleşme alanında kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerin belirlendiğini hatırlatan Karaismailoğlu, sektördeki büyümenin ve sektördeki ivmenin devam ettiğini vurguladı.

Yapılan yatırımların sektöre etkisine dikkat çeken Karaismailoğlu, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde sektördeki net satış gelirlerinin yüzde 19 artarak 23,8 milyar lirayı geçtiğini belirtti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, yılın üçüncü çeyreğinde operatörler tarafından yapılan toplam yatırım tutarının 3,6 milyar lira civarında olduğuna işaret etti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: İletişim Sektörü Üçüncü Çeyrekte Yüzde 19 Büyüdü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör