Tesla, Kamera Arızası Nedeniyle Yarım Milyon Aracı Geri Çağırıyor

blank
Tesla, Kamera Arızası Nedeniyle Yarım Milyon Aracı Geri Çağırıyor

İçerik: Tesla, Kamera Arızası Nedeniyle Yarım Milyon Aracı Geri Çağırıyor

Tesla, Kamera Arızası Nedeniyle Yarım Milyon Aracı Geri Çağırıyor:

Tesla’nın ürettiği araçları geri çağırma sorunu hala bitmedi. Bloomberg, Tesla’nın kamera sistemleri ve gövdelerindeki kusurları düzeltmek için 475.000’den fazla aracı geri çağırdığını bildirdi. Başlangıç ​​olarak, otomobil üreticisi, bagajın tekrar tekrar kullanılmasının arka görüş kamerası için bir koaksiyel kabloyu aşındırabileceği endişesiyle 2017-2020 model yıllarında tüm Model 3 arabalarını geri çağırdı.

Diğer geri çağırma, 2014 ila 2021 model yıllarında 119.009 Model S sedanı kapsıyor. Ön bagaj mandal düzeneğinin fabrikada yanlış hizalanması, ikincil bir mandalın düzgün çalışmasını engelliyor ve bagajın sürüş ortasında açılma riskini artırıyor.

Model 3 de bulunan kusur, 2021 ve daha yeni üretim bandı araçlarda bulunmuyor. Ayrıca Model S sürücüleri de elektrikli otomobilleri 23 Aralık 2020’den sonra üretildiyse güvende. Düzeltmek için Tesla’yı ziyaret etmeniz gerekiyor, ancak şirket herkese tazminat ödeyecek Geri çağırma yürürlüğe girmeden önce ilgili onarımlar için herhangi bir ücret talep etmeyecek.

Tesla, kusurların hiçbirinin kazaya veya yaralanmaya yol açmadığını söyledi. Bununla birlikte, geri çağırmalar, Otopilot güvenliğine ilişkin bir NHTSA araştırmasını, dokunmatik ekranlar gibi bileşenler için geri çağırmaları ve panel boşlukları gibi yapı kalitesi sorunlarıyla ilgili şikayetleri içeren bir dizi sorunu kapsıyor. Basitçe söylemek gerekirse, şirket 2021’de olağanüstü güvenilirlik konusunda daha fazla itibar kazandı ve bu durumun ne zaman düzeleceği belli değil.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Kamera Arızası Nedeniyle Yarım Milyon Aracı Geri Çağırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör