TikTok Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

blank
TikTok Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

İçerik: TikTok Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

TikTok Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu:

TikTok, yeni bir rapora göre 2021’de 656 milyon indirme ile dünya çapında en çok indirilen uygulama oldu. Bunu Instagram ve Facebook (şimdi Meta) gibi diğer sosyal medya uygulamalarının yanı sıra WhatsApp ve Telegram anlık mesajlaşma platformları takip ediyor. Bu arada, kategori bazında dağıtım söz konusu olduğunda, Netflix en çok indirilen eğlence uygulaması oldu. Shopee Amazon’u ilk üçe sokarak alışveriş uygulamaları listesinin başında yer alırken, Google Haritalar seyahat uygulaması kategorisinde birinci ve Spotify dünya çapında en çok tercih edilen müzik ve ses uygulaması oldu. Liste, hem Apple App Store’dan hem de Google Play Store’dan indirme sayılarını dikkate alıyor.

Apptopia’nın en son raporu, dünya çapında en çok indirilen uygulamayı listeledi ve ardından kategori bazında ayrım yaptı. Sosyal medya uygulamaları, TikTok’un dünya çapında en çok indirilen uygulama olmasıyla genel kategoriye öncülük etti. Bunu Instagram (545 milyon), Facebook (şimdi Meta) (416 milyon), WhatsApp (395 milyon), Telegram (329 milyon) takip ediyor. Snapchat (327 milyon), Zoom (300 milyon) ve Spotify (203 milyon) da ilk 10’a giriyor.

En çok indirilen sosyal medya uygulamaları listesi, genel listeye oldukça benziyor. Ancak sosyal ağ uygulama listesinde Telegram yerine beşinci sırayı 327 milyon indirme ile Snapchat alıyor. Yiyecek ve içecek kategorisinde en çok indirilen uygulama (116 milyon) McDonald’s oldu. Apptopia’ya göre Google Haritalar (106 milyon), Uber (94 milyon) ve Booking.com (63 milyon) 2021’de en çok indirilen seyahat uygulamaları oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör