ULAQ SİDA Avrupa’ya İhracata Hazırlanıyor

blank
ULAQ SİDA Avrupa'ya İhracata Hazırlanıyor

İçerik: ULAQ SİDA Avrupa’ya İhracata Hazırlanıyor

ULAQ SİDA Avrupa’ya İhracata Hazırlanıyor:

Naval News’in Ares Tersanesi Genel Müdür Yardımcısı ile yaptığı röportajda, şirketin iki Avrupalı ​​müşteriyle ileri ihracat görüşmelerinde olduğu öğrenildi. NATO İnsansız Deniz Sistemleri Girişimi’nin (MUS) geçtiğimiz günlerde online olarak gerçekleştirdiği 8. Yönlendirme Komitesi toplantısına katılan Ares Tersanesi ve Meteksan, ULAQ S/IDA’nın (Silahlı/İnsansız Deniz Aracı) yeni bir versiyonunu tanıttı. Yeni varyant “Üs/Liman Savunma Botu” olarak adlandırıldı.

ULAQ S/IDA’nın (Silahlı/İnsansız Deniz Aracı) “Üs/Liman Savunma Botu” varyantında:

Füze fırlatıcı, Best Grup tarafından inşa edilen KORALP adlı 12,7 mm stabilize uzaktan silah sistemi (UKSS) ile değiştirildi. Böylece ULAQ Best Group’un 12,7 mm RCWS ile donatılan ilk deniz platformu oldu.

Halihazırda kullanılan elektro-optik (EO) sensörler, Aselsan’ın DENİZGÖZU EO sistemi ile değiştirilerek ULAQ’ın lokalitesi artırıldı.
Naval News’ Ares Tersanesi Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Pehlivanlı’ya verdiği röportajda Pehlivanlı, “KORALP 12.7 mm RCWS ile tüm deniz testleri başarıyla tamamlandı. Bu aşamadan sonra atış testlerinin Ocak 2022’de yapılması planlanıyor.” açıklamasında bulundu.

Naval News, röportajla ilgili haberde, “Pehlivanlı, su üstü harbinin temel gereksinimlerini karşılama, lazer atışı yapmadan lazer kullanma, mülteci ve kaçakçılığın önlenmesinde oynadığı caydırıcı rol gibi yeteneklere değindi. Bu silahla donatılmış bir Suüstü İnsansız Deniz Aracının kuvvetine sağlayacağı önemli faydalardan bahseden açıklamalarda bulundu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ULAQ SİDA Avrupa’ya İhracata Hazırlanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör