Yüz Yüze Eğitime Ara Verilecek mi?

blank
Yüz Yüze Eğitime Ara Verilecek mi?

İçerik: Yüz Yüze Eğitime Ara Verilecek mi?

Yüz Yüze Eğitime Ara Verilecek mi?

Omicron vakalarındaki artışla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Şu an itibariyle yüz yüze eğitime ara vermek gündemimizde yok” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı değerlendirmede, dünyada Omicron vakalarındaki artışın Türkiye’de de yüz yüze eğitimin devamı konusundaki tartışmaları gündeme getirdiğini belirtti.

Göreve geldiği günden itibaren okulların yüz yüze eğitime açılması konusunda kararlı bir duruş sergilediklerini ifade eden Özer, 6 Eylül itibariyle tüm sınıf ve kademelerde yüz yüze eğitime başarıyla devam ettiklerinin altını çizdi.

Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu desteğiyle artık okulların nasıl açık ve güvenli tutulacağını bildiklerini ifade eden Özer, “Geliştirdiğimiz sistemde sınıf bazlı süreci yönettik, sadece biz yaptık. vakaları ve yakın temasları takip ederek sınıf düzeyinde yüz yüze eğitime 10 gün ara verdi. Şu ana kadar süreç oldukça başarılı geçti. Yaklaşık 4 aydır haftanın 5 günü antrenmanlara ara vermeden devam edebildik. Bu süreçte okullarda kapanan sınıf sayısı toplamda yüzde 1’in oldukça altında kaldı. Bugün sadece 1524 sınıfımızda yüz yüze eğitime ara verilmiştir. 850 bin dersliğimiz olduğunu düşünürsek bu rakam oldukça düşük.” dedi.

Bu süreçte en büyük avantajlarının öğretmenlerin aşı oranının yüksek olması olduğunu ifade eden Özer, “En az bir doz aşı yaptıran öğretmen oranımız yüzde 93, en az iki doz aşı yaptıran öğretmen oranımız yüzde 93. bugün itibariyle yüzde 89’dur. yüzde 5 Dolayısıyla en az iki doz aşı yaptıran ve antikor oluşturan öğretmenlerin oranı yüzde 94’e ulaştı.” bilgileri verdi.

Üçüncü ve dördüncü doz aşı yaptıran öğretmen oranının sürekli arttığını kaydeden Özer, “Bugün itibarıyla en az 3 doz aşı yaptıran öğretmen oranı da yüzde 36’ya yükseldi. Öğretmenlerimizin aşılanma oranları, ülkemiz ortalamasının yanı sıra çoğu gelişmiş ülkedeki öğretmen oranlarının oldukça üzerindedir. Öte yandan öğrencilerimizin aşı oranları da sürekli artıyor.” değerlendirmesini yaptı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yüz Yüze Eğitime Ara Verilecek mi?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör