Hyundai, Sürdürülebilir Yakıtlara Geçiş Yapmak İstiyor

blank
Hyundai, Sürdürülebilir Yakıtlara Geçiş Yapmak İstiyor

İçerik: Hyundai, Sürdürülebilir Yakıtlara Geçiş Yapmak İstiyor

Hyundai, Sürdürülebilir Yakıtlara Geçiş Yapmak İstiyor:

Hyundai ve Avrupa Dalış Derneği (DAN Europe) ortak bir sosyal sorumluluk projesi geliştirerek deniz kirliliğine dikkat çekerken aynı zamanda gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için önemli adımlar attı. Kendini dalgıçların sağlığı ve güvenliğine adamış uluslararası bir tıp ve araştırma kuruluşu olan DAN Europe, kar amacı gütmeyen faaliyetlerini sürdürmektedir. İlk sürdürülebilir turunu kısa bir süre önce tamamlayan organizasyon, kurumsal elçileri Alana Alvarez ve Manuel Bustelo ile 17 ülkedeki paydaşları ziyaret etti.

Birkaç yıldır dalış yapan Alvarez ve Bustelo, deniz ekosisteminin büyük ölçüde değiştiğini fark ettiler. Bu konuda ilgili kuruluşlar ve Hyundai ile temasa geçen ikili, özellikle denizlerin ve okyanusların temiz tutulması konusunda çok önemli çalışmalara imza attı. Çünkü ağ balıkçılığı, mercan ağarması ve tüm ülkeleri etkileyen kirlilik artık sadece küresel bir sorun değil, aynı zamanda büyük deniz hayvanlarının sayısını azaltarak gelecek nesillerin sağlığı için de büyük bir risk oluşturuyor. Bu nedenle, mevcut ağ içinde bir değişiklik yaratmak ve deniz ekosistemlerini desteklemek için doğa ile yeniden bağlantı kurmak gereklidir.

Ürettiği çevre dostu yeni nesil otomobillerle son yıllara damgasını vuran Hyundai, bu doğrultuda elektrikli ürün yelpazesini genişletmenin ötesine geçerek insanlık için ilerleme hedefine ulaşmaya devam ediyor. Hyundai, denizlerdeki terk edilmiş ağları ve diğer atıkları toplayan ve böylece 2021 yılında mavi sulardan 78 tondan fazla atık toplayan okyanus koruma organizasyonu ile “Sağlıklı Denizler” adlı bir ortaklık başlattı. sosyal çevre bilincini kitlelere yayan Hyundai, hem su altında hem de karada işbirliği yapmayı hedefliyor.

“Sürdürülebilir Tur” 8 Haziran Dünya Okyanuslar Günü’nde başladı ve DAN Europe personeli ilk olarak İtalya, Roseto Degli Abruzzi’de bir plajı temizledi. Ekip, yaklaşık altı ay boyunca İtalya, İsviçre, Almanya, Belçika, Hollanda, Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Macaristan dahil 17 Avrupa ülkesini ziyaret etti. sürdürülebilir ürünlerle çalışan kurucular, STK’lar ve start-up’lar. Daha sürdürülebilir iş uygulamaları ve çevre için savunuculuk yapmak için yaklaşık 25.000 kilometre yol kat eden ikili, amaçlarına tam olarak uyması için çevre dostu bir otomobil olan Hyundai KONA Electric modelini seçti. Bu tur boyunca sıfır emisyonla çalışan KONA Elektrik, düşük tüketimi ve uzun menzili ile DAN Europe ekibine önemli avantajlar sağladı.

Hyundai, sadece otomobil üreterek değil, çevreye ve gelecek nesillere karşı tutumunu korumaya ve ilgili kuruluşlara destek olmaya devam edecektir. Ayrıca Avrupa’da satışa sunduğu modellerinin yüzde 75’inden fazlasının elektrikli versiyonu bulunuyor ve Hyundai bu oranı 2025’den sonra yüzde 100’e çıkarmayı planlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai, Sürdürülebilir Yakıtlara Geçiş Yapmak İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör